Ocena kierowcy - Citroen C5 III Tourer

Rok produkcji 2009
Citroen C5 III Tourer 1.6 THP 156KM 115kW 2009-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : REWELACJA !!! NIE ODDAM NIGDY !!! :D
Silnik : TRAGEDIA !!! ;(((
Bardzo przestronny i w luksusowym wykonaniu. Materiały bardzo wysokiej jakości jak dla mnie (przy tej cenie pojazdu - nowy b.dobrze wyposażony to koszt w 2017 około 135 tyś PLN). Duży bagażnik, dużo miejsca z przodu oraz z tyłu (mam 1,8 m wzrostu i w żadnej lokalizacji wewnątrz C5 nie brakowało mi miejsca. Czułem się wręcz nieswojo, że jest go tak dużo w porównaniu do pojazdów którymi jeździłem do tej pory.
Nie polecam. Producent/salon nigdzie się nie przyznał oficjalnie, że mają z tym silnikiem problem. Fakt jest jednak taki, że nawet nowe potrafią przyjeżdżać i wymieniane są całe jednostki. Upgrade oprogramowania, wymiany podzespołów (pompa wody, regulator ciśnienia oleju, zawór ciśnienia oleju) nie pomagają i co jakiś czas komputer monituje o spalaniu stukowym, co nie jest komfortowe jak jedziemy na żadną trasę. Nawet tą najmniejszą. Po tym jak przyzwyczaiłem się, że tak ma to po prostu jeździłem i w sumie nadal nim podróżuję. Zastanawiam się tylko jak długo i czy zobaczę jak coś wybucha mi pod maską ;P
Bardzo lekko i przyjemnie pracuje się na niej. Pedał sprzęgła chodzi tak lekko. Biegi wskakują bardzo płynnie i łagodnie.
Zawieszenie hydro-pneumatyczne to jakaś BAJKA. POLECAM GORĄCO. Nie jeździłem wygodniejszym pod tym kątem autem i będzie mi go bardzo żal jeśli będę musiał się z nim rozstać.
Póki co bez większego zarzutu. Małe bąble pojawiają się w okolicy emblematu na przedniej klapie więc może za 1-2 lat maska do odnowienia.
Pochylenie słupków przednich (P+L) czasami mocno utrudnia wyjazd ze skrzyżowania.
Kubek na kawę - totalna porażka. Szkoda, że nie na tylnej kanapie. Dobrze, że nie kawy nie pijam ;P ...ale wody nie ma gdzie dać ;(
Bez zarzutu. W lecie chłodzi niemiłosiernie. W zimie nagrzewa się b. szybko.
Mnóstwo miejsca na wszystko. Nic dodać, nic ująć. Można się gonić po samochodzie. Moja córa to lubi :D
Tutaj też rewelacja. Nie jeździłem lepiej wygłuszonym samochodem. Pierwszym komentarzem każdego, kto ze mną jechał było "ja tu cicho u ciebie !!! WOW".
Koszty niektórych napra i to, że wymiana na nowe nie gwarantuje długowieczności. Wręcz przeciwnie. Wiesz, czego możesz się spodziewać tzn, że za 50-100 tyś czeka Cię ponowna wymiana osprzętu ;((.
Gdyby nie problematyczny silnik to byłoby 5 gwiazdek. Silnik b.mocno obniża ten stosunek.
Własnie ciągłe. W pewnym momencie było jak w Lidlu. Co tydzień coś nowego ;((
Pompa wody, pompa oleju, regulator oleju, króciec/złączka obiegu wody, simering pod wałem korbowym, siłownik amortyzatora (załatwiony n.b. na naszych drogach :/).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 156KM 115kW [l/100km]

9,3