Ocena kierowcy - Citroen C5 III Tourer

Konrad, 12 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Rok produkcji 2010
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2009-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Doskonały, tak jak zawieszenie.
Im dłużej nim jeżdżę tym bardziej mi odpowiada. Prawdziwy przyjaciel, szczególnie na długich trasach.
Silnik jest nieprawdopodobny. Mój pierwszy diesel tak doskonały. Moment obrotowy dostępny w pełnym zakresie obrotów silnika. Zachowuje się jak dobry benzyniak. Cichy, oszczędny i kulturalny.
Bez problemowa, precyzyjna, nie \"zacina się\" ale mój błąd, że nie wybrałem automatycznej skrzyni biegów. Do tego samochodu to najlepsze rozwiązanie.
Właściwie wybrałem te auto dla zawieszenia. Nie zawiodłem się. Komfort jest bardzo wysoki, trakcja i precyzja prowadzenia również. Doskonałe. Hamulce bardzo sprawne. Auto bardzo pewnie i przewidywalnie zachowuje się nawet w krytycznych sytuacjach na drodze.
Nic mie nie przeszkadza. Czujniki parkowania działają bardzo dobrze ale nigdy nie można im zaufać do końca.
Po przyzwyczajeniu się do auta wszystko odnajduję bez problemu. Wyświetlacz od nawigacji mógłby być dotykowy. Brakuje jeszcze jednej rzeczy - uchwytów na kubki (pomijam ten, który znajduje się w podłokietniku).
Bez komentarza - działa tak jak chcę.
W całym samochodzie jest bardzo wygodnie i przytulnie. Daje poczucie bezpieczeństwa. Z przodu nie ma się do czego przyczepić. Z tyłu niektórzy mogą narzekać na pewne niedostatki miejsca na nogi (dla mnie miejsca jest wystarczająco - mam 1,9m). ŚWIETNE FOTELE.
Cicho, człowiek czuję się trochę odizolowany od \"świata\" zewnętrznego. To się ceni!
Tak jak wcześniej pisałem - silnik jest niesamowity. Nawet przy jeździe autostradowej i typowo \"polskiej\" spalanie nie przekroczyło nigdy 9 litrów. Przy normalnej sprawnej jeździe wynosi 7 l/100 km. Bez szaleństw - 6,3 l/100 km. Na trasie, jak się trzyma przepisów ruchu drogowego - 4,4-5,3 l/100 km. Auto nie jest lekkie ale to wpływa również na pozytywne odczucia z jazdy tym pojazdem/
Jakość bardzo dobra, cena umiarkowana (porównując do aut o podobnej klasie).
Auto pozbawione jest chorób wieku dziecięcego.
Przy obecnym przebiegu auto nie dało mi żadnego powodu abym coś mógl tutaj napisać - poważnie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 163KM 120kW [l/100km]

6,4