Ocena kierowcy - Citroen C5 III Tourer

temal, 9 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Rok produkcji 2010
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2009-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Fotele, nie siedziałem w podobnym samochodzie. Teraz jadąc audi lub bmw po prostu męczy mnie jazda.
Układ elektryczny : żarówka 320 zł :)
Robi dobre wrażenie. Wygodny i przestronny samochód na dłuższe spokojne wyjazdy z rodziną. Pierwsza wada to mało miejsca z tyłu dla pasażerów w porównaniu z samochodami z wyższej średniej półki.
Przyśpieszenie na opcji sport jest ok ale samochód jest bardzo mocno wyciszony oraz bardzo szeroki do tego opony 245/45/19 dlatego przesiadając się z mniejszego kombi trochę brakuje mi poczucia prędkości oraz hałasu :).
Bez zarzutów, cytryną jeździ żona na co dzień i uważam że jest to dobre rozwiązanie.
Uważam jednak że niemieckie samochody chyba bardziej są stworzone do szybszej jazdy. Przy 180 już zerkam na zegary, pomaga trochę opcja sport ale i tak nie czułem się komfortowo przy takiej prędkości. Może niedługo się przyzwyczaję.
To chyba największa zaleta tego samochodu. 15 godzin za kierownicą i chce się jechać dalej. Panorama, lusterka fotochromatyczne, xenony, doświetlanie zakrętów, światła przeciwmgłowe przednie to duży komfort.
Ja mam wersje ze skórami i pełną elektryką foteli także jestem bardzo zadowolony.
Citroen zapomniał o pasażerach, zimą występują duże różnicę temperatur pomiędzy przodem a tyłem.
Na przednim siedzeniu siedzi się jak na tronie, ale z tyłu siadanie za kierowcą mojego wzrostu jest już niebezpieczne. Podczas otwierania drzwi fotel kierowcy odsuwa się i pozostawia niewiele miejsca pasażerowi.
Generalnie jest ok, powyżej 160-170 już zaczyna lekko huczeć ale nie sprawia to problemów w rozmowie pomiędzy tyłem a przodem. Uciążliwy jest hałas na wybojach.
Przed zakupem czytałem wypowiedzi innych kierowców na temat spalania:). Mój pali zimą w mieście ponad 10 litrów aby zejść poniżej nie można przekraczać 50, żonie pali 11.5 :). Na autostradzie przy 150 ok 8 litrów. Przy normalnej jeździe 100-130 ok 6.5. W górach przy 60-70 czasami 100km/h zszedł po przejechaniu 250 km na 4.9. Na prostym odcinku jest to chyba niewykonalne. Wracając z Włoch po przejechaniu 1650 km miałem na zegarze 7,3 ale po przeliczeniu na kalkulatorze wyszło 7,8 ze średnią prędkością 108 km/h. W pierwszą stronę spalił ok 10 litrów więcej. Uważam że jest w miarę ok jak na moją jazdę.
W porównaniu do audi, bmw lub vw rzeczywiście jest dużo tańszy. Ale wszystkie te samochody chyba są warte swojej ceny.
Tanio nie będzie :)
Na razie brak.