Ocena kierowcy - Citroen C6

Sławek, 6 lat temu
Silnik 2.7 V6 HDI 208KM 153kW
Rok produkcji 2006
Citroen C6 2.7 V6 HDI 208KM 153kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort, wyposażenie, design i zestaw audio sprawiają, że wszystko inne nie jest ważne. Mam zamiar chwilę pojeździć :)
Zawieszenie : Wylały się przednie siłowniki. 3500 PLN
Silnik : Dwa miesiące po siłownikach rozlały się turbiny. 3500 PLN.
Układ elektryczny : Padła mata w jednym fotelu. Trzeba wymienić cały fotel. Jest ich niewiele ale da się kupić ładny poniżej 1000 PLN.
Cholernie paliwożerny. Nadrabia brzmieniem - brzmi jak prawdziwe V6. Koledzy od R4 zazdroszczą :)
Aisin. Olej zalany fabrycznie, strach pomyśleć jak wygląda ale problemów zero, działa idealnie. Mogłaby być troszkę szybsza.
Rewelacja. Układ sam się usztywnia przy prędkości ok. 60 km/h. Trzyma w zakrętach jak żaden wóz w tym segmencie o zawieszeniu pneumatycznym. Nie czuć, że ważymy 2 tony. Niestety tylko FWD.
Brak słów. Nie ma konkurencji. Studzienki słychać ale ich nie czuć :)
Kokpit rodem z 407 nie pasuje do tego wozu ale po pierwszym kontakcie już jakoś da się z nim żyć. Wiele funkcji schowanych głęboko w menu. Niewygodne sterowanie pokrętłem na desce.
Rewelacja, do tego podgrzewane 4 fotele i 3 strefy klimatyzacji.
Segment E zobowiązuje. Minimalnie mniej miejsca jak w Superbie, tył dachu ucieka na dół jak w liftbacku. Jeśli nie jesteś koszykarzem, będzie ekstra.
Brak ramek jak w Subaru ale za to podwójne szyby. Słychać pięknie zestaw audio a od 3,5k RPM V6-tkę. Mi to pasuje.
Mniej ekonomiczne od 3.0 HDI, choć ładniej brzmi. W mieście trudno przekroczyć 14 litrów ale poniżej 6.5 w trasie też zejść się nie da. Jak na diesla - dużo, jak na ten komfort - warto :)
Brak konkurencji w tej cenie na rynku wtórnym.
Psuje się. Trudno. Liczyłem się z tym.
Czasem psuje się bardziej ale i tak go uwielbiam. Wiele zależy od serwisowania. Poprzedni właściciel na tym oszczędzał, ja nie mam zamiaru. Dzięki temu usterki się nie powtarzają.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 V6 HDI 208KM 153kW [l/100km]

10,6