Ocena kierowcy - Citroen C6

gadzalini, 17 lat temu
Silnik 2.7 V6 HDI 208KM 153kW
Rok produkcji 2006
Citroen C6 2.7 V6 HDI 208KM 153kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Prawie ideał. Denerwują dżwigienki kierunkowskazów ze znacznie tańszych modeli, dodał bym też trochę chromów. Mapa GPS także powinna być dopracowana. Nie podoba mi się sposób zamykania bagażnika, obła śliska klapa. Za to przyjemność prowadzenia wspaniała. Powyżej pewnej ceny niezależnie od marki jest zazwyczaj bardzo dobrze. Choć nie zawsze.
Wyśmienity.
Świetna, ale jeżdże tylko na automacie. Sekwencyjnie mi się nie chce.
Pięknie buja, ale małe nierówności wybiera jak dla mnie zbyt sprężyście. Ocena raczej 5-.
Widoczność do tyłu ograniczona, końca przodu też nie widać, może dlatego, że mam fotel maksymalnie obniżony. Ale po co ma być widać skoro są czujniki parkowania przód i tył.
Trochę za dużo przycisków w konsoli centralnej, ale można się przyzwyczaić. Sterowanie radiem z kierownicy lepsze w C4, a szczególnie w starszym XM-ie, choć w XM-ie nie zmieścił się na kierownicy tempomat. Tu jest joystick z Xary. Może jeszcze się przyzwyczaję. Ocena 4+.
Podgrzewane przednie (3 stopniowe) i tylne fotele. Trzystrefowa wentylacja, z przodu 2 strefowy klimatronik, z tyłu oddzielne manualne sterowanie.
Malutki minusik za uwierającą mnie konsolę centralną, ale wiem, że mam "specyficzną" pozycję za kierownicą - mocno zgięte nogi.
Z silnikiem 2.7 HDI bajeczne.
Biorąc pod uwagę predkości jazdy na trasie, stosunek spalania do osiągów jest moim zdaniem bardzo dobry. W mieście, no cóż zawsze miałem ciężką nogę.
No cóż tani nie jest, ale znam droższe. I wcale sie nimi nie jeździ lepiej, a znam nawet takiego prawie 2 razy droższego, którym znacznie gorzej. Tak na prawdę jakość i niezawodność to się dopiero okaże. Utrata wartości też będzie znaczna.
Przebieg 8000 km, co tu pisać.
Jak wyżej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 V6 HDI 208KM 153kW [l/100km]