Ocena kierowcy - Citroen CX II Hatchback

Silnik 2.5 GTi 123KM 90kW
Rok produkcji 1989
Citroen CX II Hatchback 2.5 GTi 123KM 90kW 1986-1992 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Ten samochód do moja wielka miłość. Dozgonna. Jest piękny, wyjatkowy, jedyny w swoim rodzaju.
Silnik to 2500 benzyna, niestety bez turbo. Moc 120 koni wiec nie jest zawalidrogą i jak dla mnie wystarcza w tym samochodzie który nie służy do wyścigów. Kultura pracy przyzwoita, dżwięk silnika raczej nie powala
Starej generacji trzybiegowy automat. Ma opinie bezproblemowego. Biegi zmienia szybko, wyczuwalnie ale strasznie pogarsza osiągi auta przy tym powodując że spalanie wzrasta o kilka litrów
Legendarny komfort. Świetnie trzyma się drogi. Tutaj nie ma co za wiele pisać
Jak wyżej, plus boskie siedzenia i mnóstwo miejsca. Jak dla mnie wzór w swoijej klasie w tamtych latach
Wszystko na swoim miejscu, pod ręką Komuś może przeszkadzać radio między fotelami, niespotykane rozwiazanie klamek wewnętrznych itp ale jak dla mnie w tym tkwi urok a z obsługą nie ma żadnych problemów
Jak dla mnie najsłabszy punkt. Klima działa tak sobie a ogrzewanie raczej nie sprawdzi się zbyt dobrze przy wyjątkowo niskich temperaturach ale mało mi to przeszkadza
Mnóstwo miejsca, z przodu i z tyłu Tutaj nie ma sie do czego przyczepic w najmniejszym chocby stopniu A gdyby jeszcze mieć wersje Prestige to już prawdziwa bajka
Bez rewelacji. Wystarczy delikatnie otworzyc szyberach lub boczne okna a robi sie całkiem głosno Ale nie jest gorzej niz w innych autach z tamtego okresu
Stary benzyniak w automacie musi swoje wypic Nie jest to auto na codzienne dojazdy do pracy szczególnie po mieście czesci coraz mniej i swoje kosztują Ale wszystko można dostac i przy odrobinie samozaparcia kupić całkiem tanio
Te auta zaczynaja kosztowac calkiem sporo Kawał auta z wyjątkowym komfortem za ciagle jeszcze przyzwoite pieniadze
Pierdołki potrafią dać w kosć Przewody hydrauliczne które lubia popuscić troszke płynu, jakis plastik sie urwie i centralny czasem zastrajkuje ale nic poważnego, wszystko da sie zrobic samemu bez wielkich kosztów
Nic z silnikiem, skrzynią ani zawieszeniem sie nie dzieje, zapala, jezdzi, przeglady przechodzi za pierwszym razem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 GTi 123KM 90kW [l/100km]

12,0