Ocena kierowcy - Citroen Jumpy II Furgon

maciej, 14 lat temu
Silnik 2.0 HDI 122KM 90kW
Rok produkcji 2007
Citroen Jumpy II Furgon 2.0 HDI 122KM 90kW 2007-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : 6,4 l spalania przy normalnej jezdzie, jak potrzeba idzie jak pocisk, nawet nie wiesz kiedy wyprzedziles,
Auto szybkie, pakowne, ekonomiczne, mam pneumatyczne zawieszenie, więc zawsze trzyma poziom, można opuścić Jumpiego dla lepszego dostępu, ma tez jakiś swoj urok, nie moge napisac, zeby bylo ladne, ale daje rade.
Rewelacja !!! 120 KM nawet przy masie auta 1,8 t daje rade, wyprzedzanie to przyjemność. Jest cichy i oszczędny, d otego auta tylko ten (lub większy silnik). P O L E C A M !
Świetnie zestrojona z silnkiem, 6-cio biegowa, jazda sprawia wiele radości, a przy tym oszczędna - 6,4 l/100 km, a moja noga do najlżejszych nie należy !
Zrobiłem nim 11 000 w miesiąc i nie mam się do czego przyczepić,
Do przodu widoczność jest super, w tył wiadomo - to pełny blaszak, ale zdziwił mnie brak lusterek asferycznych, wyjeżdzanie z parkingu pod kątem wymaga nieraz pomocy drugiej osoby.... ale w końcu każdy blaszak tak ma :)
Wszystko na swoim miejscu - pilot do radia, mnóstwo schowków, uchwyty na napoje troche za duze - puszka może wypaść, chyba na termos to przygotowywali :) Ręczny po lewej stronie - trzeba się przyzwyczaić, ale brak podlokietnika mnie dobija, na szczęście lewą ręke można położyć na drzwiach i kierować prawą, wtedy jest OK
na 5, ogrzanie kabiny zajmuje chwile, to samo schłodzenie, ale w koncu ma tylko 1/3 zwyklego auta do ogrzania/schłodzenia/
Kierowca ma dużo miejsca, pasażer też, ale jazda w trzech z przodu to juz abstrakcja i tylko na krótkie dystanse, max 50 km. Można się w pojedynke W MIARE wygodnie przespać. Seksu nie polecam, chyba, że ktoś ma ogromną wyobraźnię, co do pozycji :)
Jak na busa super, nie trzeba podkręcać radia na max, zeby wygluszyc wszystkie odglosy z zewnatrz.
I tu wielka niespodzianka, bus 1,8 t masy na trasie przy mojej nodze 6,4 l/100 km ! S Z O K ! moja Laguna tyle spalila, a ile mniej moża przywieść, oczywiscie przy jeździe autostrada 130-150 km/h trzeba się liczyć ze spalaniem 7,5-8 l. ale co to jest ?? śmiech na sali :)
za te pieniadze, (pisze o uzywce za 40 000, a nie nowym za 100 000 z salonu) jesli ktos duzo jezdzi, chce czerpac przyjemnosc z tej jazdy, do tego dotrzec szybko z miejsca A do B to ten wybor uwazam za jak najbardziej trafiony, na dzien dzisiejszy moge polecic z cala pewnoscia
11000 w miesiąc i narazie nic
11000 w miesiąc i narazie nic, oby tak dalej