Lista ocen Citroen Saxo (173) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 218 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~James Huk
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Posiadam tylko zwykły nawiew - klimy brak :( W zimę daje to radę całkiem ładnie (potrafi nagrzać auto nawet przy dużych mrozach w przeciągu 10-15 minut), w lato jest gorzej ale do przeżycia - jeździłem autem przy 30 stopniach w cieniu, jak się do niego wsiadało to w środku piekiełko (parking pod gołym niebem w pełnym słońcu robi swoje), po włączeniu nawiewu na pełną moc i przejechaniu 2 kilometrów już było lepiej, choć nadal gorąco. Nie ma...
~rapet
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Tu citroenik miał wieelkie problemy! W czasie silnego deszczu nie nadążał pozbywać się pary z przedniej szyby (o bocznych nawet nie wspomnę bo nic nie można było przez nie zobaczyć). Do tego tylko 3 stopnie siły nawiewu, a ten trzeci? Masakra! Tak głośny, że szok, nie szło słuchać radia. Buczało niesamowicie głośno. Może to i wina wentylatora, ale nikt nie był w stanie zdiagnozować skąd to się bierze!
~wbdb@wp.pl
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
I tutaj należałoby się zastanowić nad tytułem \"Wentylacja i ogrzewanie\". Ogrzewanie to jest, zwłaszcza w lecie, jak się nagrzeje na słonku. A tak na serio to w zimie potrzebuje chwilki, żeby się nagrzał i jest milutko - cieplutko. A wentylacja? powinna być lepsza. 3 prędkości nadmuchu - 1 powinno coś wiać i może wieje, 2 to ustawione u mnie cały czas, czuć, że coś wieje a 3 jest za głośna i nie używam.
~Pangia
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Oczywiście długo trwa nagrzanie starego diesla, ale jak już się uda, to potrafi zrobić raczej letnią atmosferę we wnętrzu. Warto się wspomóc pradawnymi metodami z kartonem na chłodnicy, inaczej jadąc z włączonym grzaniem będzie nam potrzebne ponad 20 km na osiągnięcie temperatury pracy w mroźnej aurze.
~GG
Hatchback 1.1 i 54KM 40kW
Ogrzewanie b. dobre, klimatyzacja ręczna nie daje rady jak się włączy (otworzy okna) w trasie nie idzie jechać wywieje i hałas jak na torze F1. Jak pada deszcz paruje przednia szyba i latem trzeba ją grzać - wyobraź sobie 30 st zamkineta szyba po pada, a ty grzejesz. Poza tym ok. Zimą idealnie
~Mixturiusz
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Wkurza mnie brak podświetlenia sterowania nawiewów, i ogólnie te suwaki... Czemu nie dali pokrętł takich jak w Seiu czy Polo? Do tego bardzo lubi parować przednia szyba -,- Jeszcze wentylator ma 3 biegi, z których 2 są bardzo wolne a trzeci jest na pełnej mocy...
~tomek424
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
W porównaniu do Skody Felicii, która ogrzewanie miała niczym kotłownia, tak w Citroenie jest przeciętnie. Długo się nagrzewa a ciepłe powietrze nie nagrzewa wnętrza tak jak byśmy chcieli. Ale nie jest źle. Są auta, które gorzej mają takie rozwiązanie.
~bartosz
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
ogrzewania słabe - samochód przewidziany do użytkowania w cieplejszych krajach,wentylacja to samo - jeśli nie masz klimy - przyzwyczaj się do otwartych okien. Nawiew głośny - efekty mierne, choć pomysłowo rozwiązane sterowanie kratkami nawiewu.
~manson
Hatchback 1.1 i 54KM 40kW
Chyba jak w kazdym samochodzie bez klimy w lecie sauna. Jezeli chodzi o zime to wolno sie nagrzewa i jak dla mnie to ciezko w tym samochodziku ustawic odpowiednia temperature(zawsze strasznie wywijam przelacznikami ;)

Usterki Citroen Saxo

Citroen Saxo – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~witek
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Ogrzewanie dobre i działa dosyć szybko. Wentylator niekiedy wydaje jakieś dziwne odgłosy. Prawdopodobnie pomogłoby trochę oleju silikonowego na łożysko, ale nie wiem jak się do niego dostać.