Ocena kierowcy - Citroen Saxo

matt_21@o2.pl, 18 lat temu
Silnik 1.0 i 50KM 37kW
Rok produkcji 1999
Citroen Saxo 1.0 i 50KM 37kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
nie wiem jak wersja 1,1 i 1,4 ale wersji 1,0 nie polecam. Jeżeli jesteś 50 letnim emerytem który chce jeździć 40 km/h to samochód dla ciebie mało pali jest cichy itd innym odradzam bo auto wyjątkowo mułowate (16 s do 100 km) a jak się je trochę przyciśnie to zaczyna się sypać skrzynia i silnik.
W wersji 1,0 totalny brak mocy. zdycha pod górkę a przy prędkości powyżej 100 km/h prawie nie przyśpiesza. Da się jeździć dynamicznie ale dopiero na obrotach ponad 4000
bardzo długie przełożenia, jeśli ktoś lubi sportową jazdę musi się liczyć z naprawami skrzyni
przy ostrym wchodzeniu w zakręty samochód jak na swoją klasę bardzo dobrze trzyma się drogi, jeżeli przesadzimy i wpadniemy w poślizg, łatwo można go opanować. zawieszenie radzi też sobie z zakrętami na trasie przy prędkościach 130-140. układ jezdny jest ok
widoczność jest dobra
na plus wmiarę duży bagażnik jak na tę klasę, na minus deska i drzwi od wewnątrz wykonane z tandetnego plastiku
działa jak powinna
z przodu jak na tą klasę ok z tyłu ciasnawo
dobrze wyciszony
jeżdząc ekonomicznie do 2500 obrotów 5,5 litra w mieście, jeźdząc po mojemu do 5000 obrotów ponad 10 litrów na 100 km
za tą cenę można kupić coś lepszego
coś mi się dziwnego dzieje z zamkami czasami nie mogę otworzyć którychś drzwi, a dzień później już się otwierają pozatym wszystko ok
do sportowej się nie nadaje przejechałem 50 tyś km i jestem po remoncie skrzyni i wymianie uszczelki pod głowicą
Citroen Saxo