Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Kombi

świerza cytryna, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 121KM 89kW
Rok produkcji 1995
Citroen Xantia I Kombi 2.0 i 121KM 89kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ani plamki rdzy na 15-letniej karoserii i podwoziu, mimo rys. Hamulce spisuja się na medal, co przy tej masie nie jest łatwe.
dla nowego auta zaznaczyłbym zapewne doskonale. Nowe auto z taka klasą, kosztuje zapewne około 30 razy drożej. Jedynie wystrój wnętrza jest archaiczny i przypomina luksusową wersje poloneza.
Pali za pierwszym razem chodzi równo nie kopci stworzony raczej do wygodnej jazdy niż wyścigów
4-bigowy automat bardzo wygodna sprawa wydaje się, że większa liczba biegów zmniejszyłaby spalanie, ale skoro jest taka, widocznie coś tam inżynierom wyszło, że jest optymalna
hydrozagadka :) się wsiada i płynie
Nie jest tak źle, jsk ludzie piszą. W klasie dużych kombi to norma. Mam elektryczne lusterka, które po zmianie na wsteczny zmieniaja kąt ustawienia, żeby było lepiej widać.
wszystko pod reką, wygodna pozycja na wszystkich fotelach
nie testowałem w ekstremalnych warunkach, ale radzi sobie
lepiej to juz tylko w dużym vanie
silnik nie jest bezszelestny, ale nie wnerwia i nie przeszkadza
duża fura dużo pali - do ruszenia trzeba wiecej mocy, ale jak sie rozbuja, to nie jes źle.
max wypas za umiarkowaną cenę. Za dodatki, które mam na pokładzie można kupić drugi samochód. Wszystko zrobione solidnie. Podobne auta np. niemieckich marek z tego rocznika dostepne są w wersji \"golas\" narażony na wyparowanie z parkingu.
kupiłem 15-latka, więc coś tam trzeba zrobić, ale większość rzeczy działa dobrze zamki sa troche zużyte
jak w każdym samochodzie padaja gumowe elementy, na skutek jazdy po dziurach (u mnie tuleje wahaczy).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 121KM 89kW [l/100km]

11,0