Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Kombi

Silnik 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Rok produkcji 1998
Citroen Xantia I Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : komfort i wygoda
Karoseria : blacha ocynkowana i jest ok ale zdarza się ze na łaczeniach progu z nadkolem z tyłu moze sie pojawić korozja
auto bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło.wogóle nie oglądałem sie za xantiami. miałem kupić co innego ale kolega sprzedawał więc sie zastanowiłem. bałem sie xantii, ze sie będzie psuć, ze jest awaryjna i wogóle badziew bo co za 10 tys z 98 roku można dostać.ale po przeczytaniu wielu opinii, analizy kosztów no i przejechaniu sie tym autem zdecydowałem sie ją kupić. teraz wiem że za te pieniądze tak nie docenionego auta bym nie dostał. po prostu aż żal że to auto zostało tak źle ocenione. ale to sprawka tych wszystkich co się wożą 15 letnimi audi i vw. gdyby xantia miała znaczek vw to by był super wozem i by kosztowała 20 tys. no ale po za citroenem nikt nie ryzykuje wprowadzając nowoczesne technologie. kule nowe kosztują ok 100 (w zależności od wersji jest ich 6 albo 8). niech auto ma te 8 kul to razem 800 + wymiana lhm (150) to razem 950 - 1000zł. dodam jeszcze że wszystko to można zrobić samemu w domu, kul nie trzeba wymieniać na nowe za każdym razem ale mozna je regenerować (koszt ok 40 zł/szt). no a zawieszenie do a4 b5 to koszt ok 1500. reszta części normalnie kosztuje. z auta jestem zadowolony. mam 10 letnie auto, bardzo ładne i komfortowe oraz dobrze wyposażone. nie dziwie się tym co sprzedają jedną i kupuja zaraz drugą xantie:D. jak do tej pory nie żałuje wyboru i mam nadzieje ze tak zostanie.
silnik super. ma buta i przyśpieszenie. turbinka szybko się włącza (bodajrze o 2 -2.5 tys obrotów). na światłach tylko świst turbiny i konkurencja za plecami :D. silnik idealny do tego auta. troszke więcej ON ciągnie ale mozna mu to wybaczyć.
skrzynia bardzo dobra. nic jej nie brakuje, biegi nie wyskakują i nie ma problemu z wrzucaniem ich.
auto aż klei sie drogi no i jest komfortowy, ale jak dla mnie za miękki - kwestia przyzwyczajenia
to kombi i ponad 4.5m ma więc z widocznością z tyłu troche gorzej, zwłaszcza na ciasnych parkingach. ale po za tym bez problemów.
wszystko na swoim miejscu. troszke odrażają suwaki od nawiewu ale nawet są dość poręczne. trochę mało schowków i schowek w desce rozdzielczej mały.
klima więc nie ma co sie rozpisywać. szybko sie uzyskuje rządaną temperaturę, szyby szybko odparowują. czego chciec więcej
auto duże i dużo miejsca. przy pełnym stanie nikt nie narzeka
po zamknięciu drzwi nie słychać ze to diesel :D tak że jest super. do 140km/h jest oki ale już powyżej zaczyna sie robić trochę głośniej. no ale gdzie po naszych drogach sie rozpędzi do takich prędkości?
zuzycie paliwa na poziomie przeciętnym, w sumie też nie ma sie co dziwić. duży silnik, duże i ciężkie auto musi palić swoje. wielu obawia sie hydraulicznego zawieszenia ze względu na koszty jego utrzymania ale prawda jest inna. wcale nie kosztuje dużo (porównywalne ceny ze zwykłym a nawet powiem że taniej wychodzi).
komfortowe, wygodne, duże, wypasione i nie drogie auto. chcesz dobre i nie drogie auto? kupuj xantie
nie odnotowałem
pozycja w raporcie nie zawodnosci TUV aut 10 - 11 letnich chyba sama mówi za siebie. 18 na sto pare miejsce to bardzo dobry wynik. dodam jeszcze że \"super niemieckie i niezawodne auta\" są w tyle :D. dopiero po 30 miejscu. a mówią że francuzy sie psują i że to badziewia.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 12V 109KM 80kW [l/100km]

5,6