Ocena kierowcy - Citroen Xantia II Liftback

kingoftheroad, 13 lat temu
Silnik 2.0 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 1999
Citroen Xantia II Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Tutaj mógł bym dużo pisać więc napewno silnik, następnie super zawieszenie, blacha absolutny brak korozji z dołu czy z góry wygląda jak nówka, oraz ogólne solidne wykonanie kazdego elementu tego samochodu.
Ogólnie podsumowując Citroen Xantia 2.0HDI 109KM ACTIVA samochód jest BARDZO DOBRY, bardzo wygodny, solidnie wykonany i bezawaryjny!!!
Najlepszy diesel jakim kiedykolwiek jezdziłem. Wzorowa kultura pracy, rewelacyjne osiągi i moment obrotowy no i przede wszystkim BEZAWARYJNOŚĆ, do tego małe spalanie i mamy silnik IDEALNY taki właśnie jest HDI 109KM. Wszystkie TDI grupy VAG jak i diesle bmw z jakimi miałem wcześniej do czynienia, mogą się schować...
Bardzo dobrze zestrojona z silnikiem. Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie.
Mam wersje Activa i tutaj znowu rewelacja. Bardzo bardzo, bardzo komfortowe zawieszenie, po prostu płynie po drodze. Samo się dostosowuje do warunków i prędkości jazdy. Niskie koszty ewentualnych napraw, bardzo trwałe i bezproblemowe, niema się czego bać.
Jak dla mnie bardzo dobra siedzi jak na \"tronie\" ;)
Wszystko solidnie i na swoim miejscu.
Grzeje jak i chłodzi bardzo dobrze.
I znowu Xantia bije konkurencje pod kolejnym względem. Fotele mega wygodne miejsca z przodu jak i z tyłu full. Bagażnik pojemny.
HDI 109KM jak już wcześniej wspomniałem rewelacyjny silnik, bardzo cichutki. Po za tym w kabinie żadnych hałasów.
Jak na takie auto to uważam że jest ekonomiczny. Na miejscu przy normalnej raczej niewolnej jezdzie spala ok 6-7l ON na trasie przy spokojnej równej jezdzie powiedzmy do 120km/h można zejść do 5l.
Niema lepszego samochodu w tej klasie i w tych pieniądzach.
Jeżeli tylko dbamy, regularnie wymieniamy podstawowe rzeczy eksploatacyjne samochód jest w 100% BEZAWARYJNY!
BRAK!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDI 109KM 80kW [l/100km]