Ocena kierowcy - Citroen XM I Hatchback

marek, 17 lat temu
Silnik 3.0 i V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1989
Citroen XM I Hatchback 3.0 i V6 170KM 125kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Niestety koszmar. W ciągu prawie 3 lat w auto poszło ok 16 000 zł. Nie znam drugiego takiego auta które psuje się z dnia na dzień. Przez ten czas nie wiem czy przejechałem nim 10 000 km. Niestety najgorsza rzeczą jest niekompetencja mechaników. Nikt nie umie naprawiać tego auta.
Przed remontem uszczelki pod głowicą jeździł jak rakieta. Teraz już nie ma takiej zabawy jak przedtem. Jednak elastyczność silnika nadal bardzo dobra.
Po 280 tyś km padła skrzynia, rozleciały się koła 5 biegu. Pomijając awarie to ok.
Wspomaganie diravi to przekleństwo. Nikt tego nie umie naprawiać. Jest precyzyjne, świetne, jednak wymaga remontu po pewnym przebiegu.
Do przodu i na boki świetnie wszystko widać. ;-) Gorzej przy cofaniu ;D Małe lusterka.
Jak na mój gust to za daleko do radia, Reszta przełączników pod ręką.
Ogrzewanie i wentylacja ok. Jednak nagrzanie auta trwa chwile.
Jeden z większych samochodów. Jednak czasem trudno wepchać się na miejsce kierowcy.
Cichutko, słychać tylko powiew wiatru.
Tragedia. Jak na dzisiejszy standardy to spalanie tira. W mieście pali ok 20 gazu na trasie trudno zejść po niżej 14 litrów. Jeśli gaz jest niewyregulowany to spalanie może nawet wynosić 26-28 litrów na 100km.
Jeśli ktoś dobrze trafi to będzie sobie chwalił to auto. Ja mam już dość. Kupuje jakiegoś diesla do 20 000 zł. np: Bravo, mercedes 124, laguna, peugeot 406. Na pewno lepiej na tym wyjdę.
Zawsze znajdzie się coś co może się zepsuć. Ostatnio myślałem, ze wszystko działa, a tu nagle pękła przekładnia nawiewów.
Co prawda pierdoły się psuja, ale jednak jeszcze nie zatrzymał się w szczerym polu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 170KM 125kW [l/100km]

17,6