Ocena kierowcy - Citroen XM I Hatchback

miksell@o2.pl, 18 lat temu
Silnik 3.0 i V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1990
Citroen XM I Hatchback 3.0 i V6 170KM 125kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Auto godne polecenia komuś kto chce sie wyrózniać na ulicy i miec czym pojechac. Idealne na dłuższe trasy. Ostatnio zrobiłem nim 900 km za jednym zamachem i nawet nie poczułem zmęczenia. Bardzo szubko podrurzuje się nim. Toruń - Kraków 4.5 godziny. Zanim go kupiłem zastanawiałem sie nad mercedesem 124. Po przejechaniu Xm, wyleczyłem sie z mercedesa. Mercedes to nic przy tym aucie.
V6 170 Km, nie jest to auto do ścigania, jednak mozna pokazać jakiemuś dresowi w bmw gdzie raki zimują. Przyspieszenie na trasie bardzo dobre. Nie ma problemów z wyprzedzaniem.
Troche cięzko wchodza biegi, ale jak na auto z tym przebiegiem to nie ma na co narzekać.
Precyzyjny, jednak trzeba sie przyzwyczaić do wspomagania.
Troche małe lusterka. Widoczność bardzo dobra, z wyjatkiem tyłu. Parkowanie tyłem w mieście to trudne zadanie.
Daleko do radia. I troche mało miejsca przy wsiadaniu gdy jest opuszczone zawieszenie.
Bardzo dobra.
Nie jezdziłem autem o takiej ilosci miejsca. Kazdy kto wsiada jako pasazer do tyłu stwierdza: "ale tu duzo miejsca" Wszystkie inne "duze" auta moga sie schować
żadko słychac silnik, jednak szum wiatru daje o sobie znać.
To nie jest auto do jeżdzenia po miescie, spalanie 19-21 l/100 km. Na trasie przy spokojnej jeździe 11- 13. Autostrada przy ok 180 -200 km/h spalanie ok 15 l/100 km. (mowie o gazie)
Strasznie tani jak na to co oferuje, godny polecenia.
Ma sie co psuć. Jesli ktoś chce auto tanie i niezawodne to niech zapomni o Xm. Mimo wszystko nie narzekam.
po 270 000 km: Uszczelki pod głowicą 1300 zł, sprzęgło ok 1000 zł, wymiana kul zaiweszenia ok 700 zł, elektryk ok 300 zł, do tego prog i malowanie ok 2000 zł. Tyle mnie to kosztowało ostatnio. Jednak o kazde auto trzeba dbać.
Citroen XM I Hatchback