Ocena kierowcy - Citroen XM II Hatchback

TOM, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1997
Citroen XM II Hatchback 2.0 i 16V 132KM 97kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
No cóż jak dla mnie nie ma lepszego auta. Mogę tu podać taką ciekawa sytuację... Kiedy stwierdziłem ze kupię XM, powiedzmy ze kasiasta część mojej familii stwierdziła ze chce kupić jakieś g.... i ze mi pożyczą kasę na jakiś lepsze auto. Kiedy jednak kupiłem i ich przewiozłem, to powiedzmy pewien "Pan Prezes" który jeżdzi tylko nowymi autami z najwyższej półki przestał mówić zle o Cytrynie:) rozsiadł sie tylko z tyłu na skórce i widzałem jak sie rozpłynął:):):) Dbajcie o swoje cytryny naprawiajcie e u ludzi którzy mają na ten temat pojęcie, częsci tylko valeo a nie bedziecie mieli zadnych problemów jak ja:) A jesli chodzi o mechaników ja zanim do jakiegoś pojadę wypytuje ludzi którzy jeżdżą cytrynami i jeżdżę tylko do takich z polecenia, sprawdzonych i pewnych. A jeśli chodzi o ASO to nie chcę ich śmiechem zabić bo ceny są wzięte z kosmosu a wiedza jest czasami... własciwie to jej często nie ma :P
Super, może nie jest super ekonomiczny ale o tym później, zapewnia wystarczającą moc do bezpiecznego i dynamicznego przemieszczania sie. Dodam tylko ze już wielu sie nacięło na moją Cytrynkę spod świateł;) nawet nowe auta...:)
Na początku posiadania miałem obiekcje nieduże co do zestawienia biegów. Chodzi dokładnie o 3 i 4 niby prawie to samo:P, jak sie wjeździłem nagle okazało sie ze jest ideał. w mieście można jeździć praktycznie na 3 która ma wielki zakres prędkości praktycznie od 30 w górę :) jedynie co to brakuje 6 biegu bo na trasie sami wiecie jak sie jeździ XM:)
Co tu dużo mówić zawieszenie rządzi:) drogi trzyma sie jak przylepiony nawet w ostrych zakrętach przy pewnych dobrych prędkościach ;) a na dalekich trasach człowiek wypoczywa. 1000 km w tym aucie autostradą to wypoczynek pełen, a po normalnych drogach nie męczy :) Jak ktoś poczuje to o czym mowie nie będzie chciał innego zawieszenia:)
Nic dodać nic ująć widoczność doskonała
wszystko jest tam gdzie trzeba, choć przydało by sie kilka drobiazgów, takich jak uchwyt na napoje czy jakiś mały zamykany schowek na drobne na autostrady ;)
Moja Cytrynka nie ma klimy ale nawet w najbardziej upalne dni nie ma tragedii w mieście a na trasie jest dobrze, super dobra wymiana powietrza:) Zimą szybko sie nagrzewa nawet z tyłu, także już po chwili mamy hawaje w samochodzie:)
Kto jechał ten wie:):):) Ostatnio musiałem jechać pasatem i czułem sie jak w konserwie:P;)
Ogólnie jest b. dobrze ale przy większych prędkościach słychać troszkę silnik:P ale nie ma tragedii:)
no cóż mogło by być lepiej ale nie jest najgorzej. 8,2 l na autostradach przy 120-130 12.5 l To najwieksze jakie zanotowałem, była zima non stop grzanie i odśnieżanie samochodu i tylko w mieście około 9.5 l średnio
Za te pieniążki nic lepszego sie nie dostanie:) Tylko pamiętajcie żeby Cytryny kupować z ludźmi którzy maja o nich pojęcie bo czasami można trafić niby na pasjonata tylko z nazwy, a wtedy kupione od niego autko stanie sie przekleństwem zamiast przyjemnością...
Jak sie dba tak sie ma. jak coś zaczyna szwankować naprawmy to nie czekajmy aż sypnie sie wszystko
zawiódł mnie tylko raz, pękł przewód lhm :( ale to raczej zadka sprawa. jak sie dba tak sie ma... moja wina ze widząc mały ubytek lhm nie sprawdziłem co sie dzieje...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 132KM 97kW [l/100km]

10,1