Ocena kierowcy - Citroen XM II Hatchback

Guliver, 14 lat temu
Silnik 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Rok produkcji 1999
Citroen XM II Hatchback 2.1 TD 12V 109KM 80kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Brak zazdrosnych spojrzeń dresiarzy :)
Silnik : Wycieki oleju
Układ elektryczny : Co jakiś czas jakieś samonaprawiające się jednorazowe bzdury - brak awaryjnych, zblokowanie się i świecenie ciągłe kierunków po zamknięciu centralnym...
Doskonale to pewnie było jak się nim wyjechało z salonu :)
Silniczek nieźle się sprawuje aczkolwiek denerwują mnie ciągłe skądś wycieki oleju. Wymieniłem krućce kolektora ssącego na nowe oryginały, pouszczelniałem pompę LHMu... a teraz skończył się simering między silnikiem a skrzynią - kupiłem nowy w ASO żeby za 2 miesiące znów go nie wymieniać. Także silnik fajny ale nie jestem go pewny :)
Automat - stara hydrauliczna konstrukcja - brakuje 5 biegu w trasie i zmienia biegi jak dla mnie na za wysokich obrotach - niezdrowe przy zimnym silniku.
Nic mi więcej nie potrzeba. Super jeśli auto sięużywa zgodnie z jego przeznaczeniem - a XMa, wiadomo, zbudowali specjalnie do pływania a nie jazdy :)
Wszystko dobrze ale przy skręcie w lewo trzeba się wychylić coby nie rozjechać pieszych na pasach. Jakoś słupki przeszkadzają. W Xantii miałem to samo.
Dobrze - czemu nie doskonale? Nie znam citroena (no może poza AXem i ZXem) do którego za pierwszym razem bym wsiadł i intuicyjnie wiedział gdzie co się włącza - na tym polega urok cytrynki a oceniam sprawiedliwie :)
Klimatronic - nabita, odgrzybiona, ale nie wydajna w gorące dni.
O czym my mówimy :)
Diesel - nie będzie tak dobrze jak w benzynce ale nie przeszkadza.
Mogłoby być mniej przy tej pojemności ale automat robi robotę. Trasa - 7, Miasto - 9,3
Nie ma o czym mówić - nic tej klasy z takiego rocznika z takim wyposażeniem nie kupię taniej.
Mam go od roku , auto zadbane, 10 lat tylko.... a cały czas coś jednak trzeba robić - auto dla dłubacza - nie polecam hipochondrykowi.
Nie odnotowałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 12V 109KM 80kW [l/100km]