Ocena kierowcy - Citroen XM II Hatchback

szwolo@wp.pl, 18 lat temu
Silnik 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Rok produkcji 1999
Citroen XM II Hatchback 2.1 TD 12V 109KM 80kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Auto mogące być i będące samochodem marzeń dla wielu. Ma ku temu wszelkie przesłanki. Jest piękny, nietuzinkowy i sprawia, że jadąc nim czuję się naprawdę świetnie. Po prostu w nim rządzę :) Tak sam dla siebie i to mi wystarczy.
Subiektywnie raczej dynamiczny, przeciętnie hałaśliwy i przeciętnie żarłoczny. Przyzwoity do normalnej jazdy
Automat jest super, przy odpowiedniej obsłudze nie zauważa się zmiany biegu. Pracuje przewidywalnie i bezproblemowo.
Komfort na najwyższym poziomie, z wyjątkiem pokonywania krótkich, poprzecznych nierówności. Poza tym zawieszenie pracuje b.cicho i generalnie zawieszenie sprężynowe raczej się nie umywa, chociaż oba rozwiązania mają swoje blaski i cienie.
Jak na rozmiary auta to super. Doskonale przeszklony. Prawe lusterko opuszcza się pokazując po czym się jedzie na wstecznym. Światła mogłyby być lepsze.
Brak uchwytów na napoje - w takim aucie (idealnym w trasy) to niedopatrzenie. Poza tym super - wszystko elektryczne i fajne takie. Extra sprawa to sterowanie radiem i zmieniarką z kierownicy.
Klimatronic utrzymuje temperaturę w sposób nieodczuwalny, tzn. jest chłodno, a nie wieje. Super
Nic dodać nic ująć - wielki jest. Za krótkie pasy z tyłu, żeby bezproblemowo zainstalować każdy rodzaj fotelika dla dziecka. Bagażnik mógłby być większy ale to nie ciężarówka tylko limuzyna - ma za to regularne kształty i jest ustawny
Jak na silnik diesla nienajnowszej generacji to jest OK. Na zimno trochę głośno, podobnie jak powyżej 130 km/h. Ale ja i tak szybciej nie jeżdżę... Poza tym cisza ze strony zawieszenia, no i cisza z zewnątrz (szumy powietrza). Bardziej już słychać opony (zimowe, bo letnich wcale)
Bez rewelacji. Biorąc pod uwagę wielkość auta, mój oszczędny styl jazdy i porównanie z innymi dieslami, to mogłoby być lepiej
Tak wiele samochodu za tak niewiele pieniędzy to tylko w XM. Chociaż nie warto lecieć na tanią okazję, bo rozczarowanie może być wielkie. Wielki spadek wartości i trudności z odsprzedażą, ale to nie jest auto na handel tylko do jeżdżenia, dbania i cieszenia się z jego posiadania. No i do rządzenia w nim :)
Nic się nie dzieje, wszystko - WSZYSTKO działa :)
Od kiedy go mam jeszcze nic się nie zepsuło - póki co wyprowadzam jeszcze niektóre usterki, z którymi go kupiłem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 12V 109KM 80kW [l/100km]

7,6