Ocena kierowcy - Citroen XM II Hatchback

Artur z Czewy , 12 lat temu
Silnik 2.5 TD 129KM 95kW
Rok produkcji 1999
Citroen XM II Hatchback 2.5 TD 129KM 95kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : A ja płynę, płynę... ;)
Dla mnie idealny samochód, piękny, komfortowy, przestronny.
dosyć dynamiczny silnik, pracuje wyśmienicie. Lekkie problemy z układem chłodzenia ale gdy się o wszystko dba - niezawodny
Największy mankament tego samochodu, złe przełożenia na 1-szym i 2-gim biegu. Ale manual :) (dla mnie plus)
Samochód niezwykle trzyma się drogi a sprawne zawieszenie hydroaktywne to po prostu bajka. Niestety często nie funkcjonuje tak jak powinno ale nie jest aż tak skomplikowane i drogie jeśli się wie jak to działa. Łatwo naprawić wbrew pozorom.
Trochę długi nos a więc słaba widoczność z przodu samochodu ale po kilku miesiącach można dojść do perfekcji więc nie ma tragedii.
Moim zdaniem samochód zaprojektowany perfekcyjnie a jakość wykonania wnętrza jest rewelacją.
Bardzo dobry klimatronik jedno-strefowy. Rewelacja. Nic dodać nic ująć.
Niesamowita ilość miejsca w kabinie. Z odsuniętym fotelem kierowcy na maxa (chyba trzeba by mieć z 2,5m wzrostu) pasażer z tyłu może swobodnie usiąść.
Diesla w kabinie prawie nie słychać. Bardzo dobre wyciszenie.
Jak na tak duży silnik wcale nie spala tak dużo. Przy bardzo ciężkiej nodze nigdy nie przekroczył mi 10l/100km Średnio około 7l/100km w trasie najmniej zszedłem do 5,4l/100km. Jeśli chodzi o części też wcale nie są takie drogie, niestety gorzej wygląda robocizna. Silnik tak upchany w komorze, że mechanicy nie chcą się za to brać a jak już chcą to kroją kaskę. Dlatego Ja wole robić przy nim sam.
Niektóre części niestety szarpią po portfelu ale z drugiej strony nie jest to duży fiat i trzeba być tego świadomym.
linki od podnoszenia i opuszczania szyb rdzewieją i pękają - częsty przypadek Czyszczenie układu hydraulicznego zawieszenia - da się jeździć bez ale znacznie poprawia komfort
Popsuty komputer Hydraktivu - na szczęście dało się go naprawić,

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 129KM 95kW [l/100km]