Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

vinc, 15 lat temu
Silnik 1.6 HDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2007
Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Samochód rodzinny, ze wszystkim czego potrzeba do komfortowej jazdy. Zmieści się dwójka, a nawet trójka dzieci, pies i bagaże. Silnik ekonomiczny i nie mułowaty. Nie jest tak awaryjny jak by sądzić o francuzach (do tej pory miałem tylko ople, fordy, VW). Auto mam drugi rok i jest lepiej niż przewidywałem, w sumie miałem dwie naprawy gwarancyjne. Serwis na AL.Krakowskiej ma bardzo dobrym poziomie, maja lepsze podejście niż warszawskie ASO VW i Opla.
Po małej poprawce oprogramowania, jest bardzo dobrze. Fabrycznie zamiast 90 było 100 KM, teraz jest 115. Ta moc w zupełności wystarcza.
Czasem problem z "1", ale nie za często, żeby zwracać uwagę. Ogólnie ok.
Spodziewałem się lepszego wytłumienia. "Polubisz każdą drogę" nie jest tu na miejscu. Jest w miarę komfortowo, ale mogło by być dużo lepiej. Po prostu jeździ...
Widać... Trzeba się przyzwyczaić do lewego słupka. Ogólnie ok.
Prawie wszystko na miejscu. Sterowanie szyb mogłoby być w drzwiach.
Jak dla mnie super. W lato chłodno, w zimę ciepło. Klimatronik dobrze sobie radzi :)
Tu nie ma co narzekać. Jak na takie wymiary zewnętrzne, jest barzdzo dobrze. Bardzo dużo miejsca!
Mogli by sie lepiej postarać. Po wyciszeniu drzwi, jest lepiej, ale chyba trzebaby wyciszyć cały samochód , aby bylo dobrze. Nie ma tragedii, ale "niemcy" są cichsze.
Spalanie max 8 po mieście. Na trasie zejdzie się i do 4,5. Koszt przeglądów ok 800 w Warszawie. Auto na gwarancji, nie wiem jak z częściami i naprawami.
Za*****ty. Za taka cenę to istrzostwo świata. Za 1,6 HDI, z ubezpieczeniem dałem niecałe 60 tyś.
Ogólnie wszystko działa, ale jak to we francuzach, coś tak skrzyp, coś tam brzęcy, trzeszczy. Po roku spaliła mi się żarówka ;)
Po 10 tyś. obudowa sprężarki zaczęłabrzęczeć (akcaj serwisowa wymienili), Po 12 tyś. padło sprzęgło ( wymienili sprzęgło, koło zamachowe). Wszystkie usterki na gwarancji, bez problemu w ASO.
Dziennik kosztów dla Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW
6,9