Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

Silnik 1.6 HDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2009
Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : 1,6 HDI 110KM - dobry mieszczuch
Dobra relacja ceny do jakości głównie chodzi mi o silnik HDI 110 KM - bardzo dobra kultura pracy, niezawodność, niskie spalanie, dobra dynamika. Kolega na tym silniku zrobił już a może tylko 90tyś przez 4 lata i dalej się kręci. Mogę śmiało polecić. Owszem buda już nie jest nowa i może się nie podobać ale ten samochód to pojazd rodzinny i w tej kategorii spisuje się super. Większość \"znawców motoryzacji\" powie że francuzy to szmelc, ja tez tak myślałem ale zmieniłem zdanie. Mam już drugą cytrynę i jestem zadowolony!
Wysoka kultura pracy bardzo dobre osiągi i ekonomia. Trochę jeździłem też wer 90KM ale 110 daje więcej frajdy z powodu większego momentu obrotowego i wydaje mi się że jest trochę cichsza.
przeciętna, działa co tu dużo pisać
bez problemów działa
Siedzi się wysoko i przez to jest dobra widoczność w każdym kierunku zupełnie inaczej można oceniać sytuację niż w osobówce.
Bez zarzutu lecz mogło by być bardziej nowocześnie. Jest wszystko co potrzeba ale brakuje jakiś bajerów.
działa bez zarzutu AC automatyczne cool
Dużo miejsca z tyłu 3 niezależne fotele można montować 3 foteliki dla dzieci, testowałem i podaje!!! Dzieci siedzą prosto i komfortowo, później zrobiłem ten sam test u kolegi w mondeo i było gorzej. Foteliki weszły ale dwa skrajne były przekrzywione z uwagi na profilowaną kanapę. Xsara picasso to codzienny wół do roboty, rodzinny samochód! Wyjazdy na wspólne wycieczki rodzinne z rowerami i masą gratów, zabawek dla dzieci. Wózek, walizki, i inne bagaże to dla tego samochodu pestka, wszystko ginie pod tylną klapą bagażnika!
OK
Przegląd z tego co się orientowałem to koszt około 1tyś-1,3tyś zł w ASO. Przy mojej jeździe to raz w roku, samochód jest nowy więc luz. Spalanie max w tą zimę przy -20 miasto małe przebiegi 7,3 w normalnych warunkach miejskich 6-6,5 i to standard bez kitów. Trasa 4l przy delikatnej jeździe a standardowo 4,5 -4,7.
Jedna wizyta w serwisie po zakupie, coś było żle zamontowane i delikatnie brzęczało. Generalnie błachostka można było odpuścić.
Wszystko działa bez problemów
Citroen Xsara Picasso