Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

Mariusz, 11 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo elastyczny ciągnie od dołu nie ma żadnej turbo dziury tak jak w każdym oplu, VW czy fordzie.
Poprzednie auto to Laguna II 1.8 16V niestety potrzebowaliśmy większego auta. Zastanawialiśmy się z żoną nad scenikiem a xsarą. Scenic na pewno ciszej ale ten silnik DCI jakoś mi nie leżał, więc padło na xsarę picasso. Po obejrzeniu kilku naprawdę zmęczonych aut miałem dosyć ale trafił się jeszcze jeden i to był strzał w 10. Silnik zaskoczył mnie swoją elastycznością może nie jest bardzo cichy ale nie jest źle.
Silnik rewelacja spalanie naprawdę zaskakuje przecież to minivan. Może trochę głośno było przed moją modyfikacją ale już jest OK.
Skrzynia chodzi bez żadnych problemów, niektórzy piszą że haczy 3 bieg ale jak się precyzyjnie wbja nie ma problemu (to nie auto sportowe).
Tutaj jest dobrze jak dla mnie wystarczająco nie potrzebuje auta sportowego tylko rodzinne a to zawieszenie sprawdza się naprawdę dobrze.
Jeżeli chodzi o widoczność do tyłu to bardzo dobrze natomiast z przodu mogą przeszkadzać trochę boczne słupki ale to kwestia przyzwyczajenia.
Wszystko na swoim miejscu tak jak powinno być w aucie rodzinnym, brakuje tylko troszkę miejsca na kubki z przodu (są w drzwiach trochę mało praktyczne).
Tutaj pełne zaskoczenie kimatronic w lato daje sobie spokojnie rade nawet z tyłu rodzina nie narzeka (2 razy w Chorwacji) w zimę trochę potrzebuje czasu na rozgrzanie ale to w końcu diesel i te 10 km wcale nie jest źle.
Przestrzeń po prostu rewelacja bardzo dużo miejsca i z przodu i z tyłu.
Na początku było trochę głośno, ale poprawiłem fabrykę ponieważ citroen nie dawał wygłuszenia na podłogę i postanowiłem zrobić to sam. Jeden dzień pracy zdjęcie podłogi i wygłuszenie specjalną gąbką dodatkowo wygłuszenie grodzi silnika i jest naprawdę super. Najlepiej przy 130/140 km/h
W trasie (Chorwacja) 5.4 litra w mieście tylko dojazdy do pracy ok 2 km 8,5 litra więc nie jest źle. Spokojnie można zejść poniżej 5 litrów w trasie ale to jazda już 89 do 90 km/h
Bardzo dobry
Jak na dwa lata to odpukać bez usterek oczywiście nie liczę typowych wymian klocków itp.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]