Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

adam, 17 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
miałem wcześniej kilka, niezłych aut niemieckich i z francuskich się śmiałem, ale stwierdzam, że ten citroen w niczym nie ustępuje skodzie octavi, pasatowi czy golfowi... nie wiem jak inne auta francuskie, ale picasso zdaje egzamin na 4+, troszkę boli twardość plastików, gdyby nie to było by wzorcowo
Odpowiednik 1.9 TDI 90kM tylko nie pracuje tak twardo, i jest bardziej elastyczny - wiem, bo miałem kilka 1.9
Drążek w rewelacyjnym miejscu, brakuje szóstego biegu, biegi wchodzą jak trzeba
Może być, ale opel w tej klasie wypada lepiej, mam 120 000 tyś i nic nie robiłem, nic nie stuka, amorki delikatnie dostały, ale ja nie zwalniam przed dziurami ani ich nie omijam, bo zawsze się śpieszę,
Nie narzekam, wszystko widać
malo schowków
latem i zimą zdaje egzamin
Na przednich fotelach da się wytrzymać, ale tylne to nie porozumienie, jak wstawię oryginalną lodówkę zamiast środkowego fotela to tylko dzieci mogą usiąść, a miejsca na nogi tyle, co kot napłakał
Na początku było powyżej 120 bardzo głośno, ale wprowadziłem kilka poprawek, maty w drzwi i bagażnik, doszczelniłem drzwi i bagażnik teraz jest głośno dopiero przy 140, jedzie się znacznie lepiej, co do stukania plastików to myslałem że auto było nie poskręcane, a tu okazało się że to trzeszczą uszczelki, wprowadziłem kilka prostych zmian i teraz mam cicho jak w Mercedesie
6,5L ON w mieście, ostro go obkładam, bo zawsze się śpieszę, trasa też, 6 bo jadę, co fabryka dała
za 65 000 dostaniesz gównianą fabie (choć Polacy strasznie podniecają się skodą) miałem octavie 1.9 tdi laurin&clement i śmiało mogę stwierdzić, że to kupa gówna w porównaniu do picasso
Nic nie robiłem, zmieniłem tylko olej na Petro Canade 10W/40 o ten co był oryginalnie (chyba TOTAL-ne gówno) znikał i musiałem go często dolewać, nawet 2 litry między zmianami, teraz od zmiany do zmiany nie dolewam (zmieniam, co 10 000tyś)
nie kiwnąłem palcem, ale czuje że sprzęgło siada, bardzo wysoko bierze, lada momęt będzie do wymiany

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

Citroen Xsara Picasso