Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

korczyns@klub.chip.pl, 21 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Citroen Xsara I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Ocena 5, myślę że nalezy się to Xsarze. Biorąc pod uwagę opinię jaka panuje na temat cytryn, która jest dla mnie zupełnie nieuzasadniona, uważam, że jest to samochód który z powodzeniem może konkurować dla przykładu z Hondą Civic i z inymi autami tej klasy. To jest moja pierwsza cytrynka i jestem niesamowicie zaskoczony jej poziomem trwałości.
Przy spokojnej jeździe jest cichutko, od 3500 obr nabiera wigoru, elastyczny 5 bieg praktycznie już od 60km/h można jechać
Generalnie bez zastrzerzeń, mam czasami problem ze wstecznym jak jest zimny silnik
Cudo, polecam jazdę w górach :-) Bardzo dobre trzymanie, zakręt powyżej 90 stopni brałem z prędkością 100 km/h i nie było z tym żadnych problemów
Do tyłu tragedia, do przodu niezła w sumie da się przeżyć
Wszystko jest pod ręką, czytelne dla mnie 5
Zimą przy 20 stopniowym mrozie, nie zdążę przejechać nawet 1 km a już jest gorąco, latem bez klimy jest czasami przykro szczególnie w takie upały jak ostatnio
Jako kierowca nie narzekam, z tyłu nie jeżdżę to nie wiem, ale nikt mi sie nie uskarżał więc chyba nie jest źle
Przy spokojnej jeździe jest fajnie cichutko, przy większych obrotach mily dla ucha mruk silnka
Miasto 6,7 - 7,2 w zależności czy mi się śpieszy czy nie :-), trasa 5,2 - 5,8 jeden przypadek to 6,5 ale to bylo na autostradzie :-) mieszany cykl to około 6,1. Jeśli chodzi o przeglądy to w Warszawie ASO nie dostało by odemnie wysokiej oceny, naszczęście (odpukać) jeszcze nie miałem jakiejś usterki mechanicznej
Cena modelu z 1997 r silnik 1400 benz to około 20tys - 19 tys zł. Za samochód tej klasy jest to niewygórowana cena.
Nic się nie psuje, jedyne co miałem do naprawy to kratka nawiewu :-) którą sam popsułem niechcący
NIC NIC NIC - żadnych usterek (twu, twu, twu)
Citroen Xsara I Hatchback