Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

Jarek, 12 lat temu
Silnik 1.9 D 68KM 50kW
Rok produkcji 1998
Citroen Xsara I Hatchback 1.9 D 68KM 50kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Mało dynamiczny i głośny jednak odpalał na strzała przy -25 stopni C przez cały czas eksploatacji (50 000 km) wymieniałem tylko filtry i olej. Jeżdżę spokojnie i przeważnie dalsze trasy więc spalanie 5,5l/100km nie było problemem do tego nie musiałem się obawiać tankowania na przydrożnych mało znanych stacjach z których paliwo wykończyło by nowe tdi.
Układ elektryczny : Co pewien czas przy zapalaniu auta kontrolka od poduszki powietrznej nie chciała zgasnąć
Zawieszenie : Szybkie zużywanie się tuleji na wachaczach, drązki kierownicze
Spory bagażnik. Moim zdaniem bardzo ładna sylwetka, pełny ocynk karoserii auto stało ciągle na dworze i nie było problemów z karoserią. Wygodne fotele (dużo osób które ze mną jechały tak mówiło)jednak słabo trzymają w zakrętach.Przez 3 lata nie miałem żadnych poważnych awarii, drobne które zdarzały się rzadko byłem w stanie sam usunąć chociaż nie jestem mechanikiem. \"cytryną\" zrobiłem 50 000 km jak kupiłem miała ok 160 000 niestety przy 208 000 wymuszono mi pierwszeństwo. Jednak ponownie zamierzam kupić Xsare.
Silnik nie nadaje się do szybkiej jazdy jednak jego prosta konstrukcja sprawia że nie ma co się popsuć i niestraszne mu słabej jakości paliwo.
Niski koszt zakupu w stosunku do innych aut. Samochód dla osób które cenią komfort podróżowania i pewność że dojadą do celu. Mało elektroniki, sprawdzony silnik który pojedzie na wszystkim (opał, słabej jakości ON, bio )

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 68KM 50kW [l/100km]

5,4