Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

Silnik 1.9 D 68KM 50kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen Xsara I Hatchback 1.9 D 68KM 50kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Najbardziej irytują wciąż psujące sie drobiazki i totalna niemoc silnika
Elastyczność, a właściwie jej brak to największy problem. Podczas wyprzedzania, śmierć zagląda w oczy, a autko stoi w miejscu. Podczas jazdy na wzniesieniach, lepiej w ogóle nie hamować. Rozpędzenie auta w takich warunkach powyżej 80km/h graniczy z niemożliwością
Jeden z niewielu punktów, w których nie mam nic do zarzucenia
Samochód od 9ciu lat w Polsce, więc po zawieszeniu zostały już wióry. Stuka niemiłosiernie. Bez ryzyka można jeszcze pociągnąć 120km/h, ale 140 to już igranie z losem: drgania z nawierzchni przenoszą się na kierownicę, wiatr potrafi rzucić autem. Zmiana pasa na autostradzie przy tej prędkości może powodować "nurkowanie" auta.
Raczej wszystko widać, może z tyłu trochę gorzej.
Klakson na drążku kierunkowskazów, podczas wykonywania nagłych manewrów zdarzało mi się już w niego przypadkowo "trafiać". Pokrętło do ustawiania wysokości przednich świateł jest na wysokości lewego kolana kierowcy. Podczas wsiadania do samochodu po przestawieniu siedzenia przez moją żonę, często je uderzam. W końcu się pewnie odłamie.
Klimatyzacji nie mam. Często zapychają się filtry powietrza w ogrzewaniu.
Raczej OK jak na tą klasę samochodu.
Głos tego silnika rozpoznam wszędzie. Ktoś już w opinii napisał, że jest podobny do traktora. Podpisuję się pod tym. Przy 120km/h nie można już w środku prowadzić rozmowy - jest głośno, a kierowca musi się koncentrować na drodze, bo czasem wiatr "rzuca" autem
Za cenę elastyczności i mocy dostajesz niski poziom spalania. Przeglądy i naprawy są drogie (patrz: niezawodność)
Nie wiem, jaka jest teraz cena tego rocznika
Teraz się wyżyję: Kontrolka poduszki powietrznej miga już od kilku lat - po naprawie wystarczy "niefortunnie" przesunąć siedzenie pasażera (sic!), żeby znowu zaczęła świecić. Klamki się łamią i odpadają. ostatnio pękły mi plastikowe mocowania przycisków do otwierania szyb (przyciski umieszczone na desce rozdzielczej), po czym przycisk wpadł do środka deski rozdz. teraz jeżdżę z kablami na wierzchu. Teleskopy przy klapie bagażnika ledwo ledwo, jeszcze się trzymają. Wspomaganie kierownicy też padło. Tłumik ma tendencje do przepalania i odpadania. Nie pamiętam ile razy już był spawany.
Raczej nie było

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 68KM 50kW [l/100km]