Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Hatchback

Rafał wawa, 11 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Citroen Xsara II Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Po prostu z oponami 205/50/15 jest jak przyklejony tam gdzie inne autka jadą w zakręcie 50km/h ja wchodzę 80km/h i wychodzę 100km/h zakręty to czysta frajda i banan na twarzy, jak przewiozłem znajomego po paru ostrych zakrętach z nadmierną prędkością to nie chciał ze mną wracać :D nie wiem czemu ale wolał autobus
Układ hamulcowy : łożysko lewe, bębny oba i szczęki
Inne : cieknie maglownica, a teraz i nagrzewnica
Niestety ja trafiłem na egzemplarz który wydawał się w dobrym stanie i udało się sporo stargować ale kto tanio kupuje drogo remontuje, Auto kupiłem za 5400 a wpakowałem w naprawy przez 8m-cy 3000 więc sami oceńcie. Jeśli chodzi o samo autko to jak najbardziej polecam ten samochód nawet z tym słabym silniczkiem jest dobry na trasy jak i w miasto, jest bardzo wygodny i przyjemny w prowadzeniu
Silniczek chodzi dobrze, można nim jak dieslem jeździć tzn 2tys obr i bieg z 60km/h też się zbiera z lekkim mułem ale daje rade. Wiadomo że z 75 kucykami to rewelka nie jest, ale dla spokojnych ludzi to i tak za dużo :)
Biegi wskakują płynnie i precyzyjnie, czasem jest problem ze wstecznym trzeba za drugim podejściem go wrzucać ale tak to skrzynia jest dobra. Według mnie w porównaniu do poprzedniego auta biegi są lekko za krótkie przez co Vmax jest mniejsze
Układ jezdny jest twardy ale w miarę komfortowy daje poczucie pewności, zakręty to frajda :D
Widoczność do przodu idealna, natomiast do tyłu to nie za dobrze, po za tym są szerokie słupki z przodu ale te z tyłu to jakiś de..l zaprojektował wyjechać tyłem z parkingu tym autem to koszmar już mi łatwiej Sprinterem Blaszakiem się wyjeżdża
Generalnie wszystko na swoim miejscu źle tylko jest usytuowany włącznik podgrzewania tylnej szyby ale da się przyzwyczaić natomiast elektryczne szyby w konsoli środkowej kolejny de...il wymyślił
Nadmuch jest dobry, ale na nogi słaby, szybko się nagrzewa jak i też w lato dobrze chłodzi.
Ja mam 185cm wzrostu i nie mam problemu zarówno z przodu jak i z tyłu przestrzeni jest dużo autko pod tym względem jest i pakowne i komfortowe 4 dorosłe osoby z bagażem podróżują wygodnie
W czasie jazdy jest cichutko nic nie skrzypi nic nie stuka w porównaniu do nexii to cisza grobowa tylko delikatnie silniczek szumi, dobrze spasowane.
Miasto 8,5 do 9,5l/100km Warszawa, Trasa 6-7l na 100km jazda nie ekonomiczna
Nie ma sobie równych jeśli chodzi cena/jakość no chyba że meganka, ale ja wolałem cytryne i mimo że musiałem wpakować w remont to nie żałuje bo mam teraz spokój na kilka lat
Elektryka lubi się popsuć u mnie widocznie poprzedni właściciel coś kombinował przy wentylatorze od chłodnicy i naderwał 2 kabelki które potem się przerwały, no a teraz spaliła się żaróweczka w nawiewie i pewnie z winy poprzedniego właściciela przestała mi się otwierać przednia szyba.
Kupując niestety się trochę naciołem i naprawy tego nie były tanie i musiałem je wykonać z winy zaniedbań poprzedniego właścieciela

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,7