Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Hatchback

Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen Xsara II Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nie rdzewieje i ma ładną sylwetkę.
Zawieszenie : Delikatna tylna belka skrętna, z przodem nie dzieje się nic.
Ładna sylwetka, tapczanowate zawieszenie i mocno średnie osiągi. Do miasta idealny. Używam go na dojazdy do pracy.
Silnik śmiało można powiedzieć, że bezawaryjny, bezobsługowy. Jedyny minus to jego osiągi. Moim zdaniem za słaby do tego auta.
Mam z nią problem od samego początku, wodźiki biegów zużywają się po prostu nagminnie przez co biegi trzeba wrzucać dwoma rękoma i to po kilka razy bo nie zawsze wchodzą.
Ma mięciutkie zawieszenie przez co jest bardzo wygodny, niestety kładzie się przez to w zakrętach jak terenówka. Ogólnie jeździ się przyjemnie.
Bez zastrzeżeń, żadnej rdzy nie uświadczyłem.
Nie jest to jeżdżąca szklarnia, ale widoczność jest bardzo dobra.
Nie mogę się przyzwyczaić do przycisków zamykania szyb umiejscowionych po bokach radia... Podobnie pasażerowie, którzy zawsze kiedy chcą otworzyć okno instynktownie zamykają mi drzwi przyciskiem na drzwiach. Poza tym wszystko okej.
Ogrzewanie działa przyzwoicie, natomiast wentylacja leje żar piekielny prosto w twarz.
Niestety mając 197cm wzrostu auto staje się w teorii tylko 4-osobowe, gdyż za mną usiąść może jedynie dziecko. Na plus wgłębienie w tyle przednich foteli przez co jest więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu.
Silnika prawie w ogóle nie słychać, ogólnie w samochodzie jest dosyć cicho. Poprawiłbym jedynie wygłuszenie drzwi.
Ceny części do tego modelu to groszowe sprawy, a użytkując go 7lat jedyne co wymieniałem to oleje i filtry, czasem łączniki stabilizatora.
W tej chwili cena tego modelu oscyluje w takich kwotach, że ciężko o lepszy samochód z rocznika 2000+.
-Zapieczony hamulec ręczny (nie puszcza tylnego lewego koła)
-Tylna belka skrętna -często występujące luzy wodźików drążka skrzyni biegów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,7