Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Hatchback

Mika, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2002
Citroen Xsara II Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Ma tyle 250 000 a nic sie z nim nie dzieje bardzo to cieszy.
Silnik przy tak sporym kilometrarzu nie wyje. Olej nie wycieka, nie jest również brany. Fakt dbam o przegląd - jeżżdzę na 5WD40 Catrol - a filtry co wymianę oleju.
Niestety, ale w 2007 wybiła się 1, teraz jest ok. Czasami się zatnie drążek, czyli muszę wyłączyć silnik odblokowac na luz i mogę ponwnie uruchomić silnik. Dzieje sie tak tylko po dłuższym postoju gdy zostawiam autko na biegu.
Zmora polskich dróg - 2 razy do roku, łączniki stabilizatora, końcówki drążka, nawet spreżynę już wyminiałam bo pękła - po prawej stronie kierowcy. Ale ok. Standardowo łożysko mc persona. Amortyzatory po wymianie na gazowe - rewelacja. Niestety, ale z powodu beznadziejnego zawieszania po polskich drogach nie polecam jeżdżenia autami francuskimi ( miałam również Peugota 406)
Regulowany na wysokość fotel kierowcy, kolumna kierownicy regulowana, bardzo dobrze osadzona szyba. W moim modelu mam niebieska szybe i bardzo sobie ja chwalę. Niestety, koszt wymiany na nową - bo tak już ma swoje... spory( w szybach wtopione są czujniki m.in. do wycieraczek).
Sporo miejsca, nawet na spore trasy.
Szyby nie paruja podczas deszczu, nawiem jest w porzadku. Klimatyzacja zdaje egzamin.
Poprzejechaniu 250 000 km troszke zaczeło stukac spod plastików - ale po przykręceniu - nie narzekam.
Paliwo - jeżdzę sporadycznie - 7-8 l/100 (98), gaz - teraz jest instalacja sekwencyjna - ustawienie przełaczenia sie gazu na 45 stopni - wiec 7-8 litrów/100 km. Butla jest w bagażniku bo koło zapasowe jest mocowane od spodu ....Nie narzekam - jeżdzę autkiem z powodów ekonomicznych i tego, że juz wiem co gdzie w nim \"piszczy\"
Ogólnie. W tej klasie samochodow za taką cenę napewnio lepszego bym nie dostała w takim roczniku. Samochód mając 110 km ma przyspieszenie więc na gazie mam czym wyprzedzać i czym jechać. Mankament - niestandardowe wymiary opon -powodują, że koszt np. opony zimowej to wydatek rzędu 250-300 zł. Co do gnicia, korozji rdzy wychodzącej - nie mam!!! nic!! I daltego tez do kolejna zaleta by jednak nadal tym autkiem jeżdzic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

7,7