Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Hatchback

Citroen Xsara II Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Zawieszenie
Układ elektryczny
Jeśli ktoś da radę jeździć autem, które do niego \'mówi\' i nie ma wysokiego testosteronu (pierwszy na światłach, wyprzedzanie na trzeciego), a szuka w miarę komfortowego i bezpiecznego auta dla 3 osobowej rodziny to spokojnie polecam.
nie jest to diabeł tasmański ale na polskie drogi przyzwoicie.
rzęzi, pryka itd itp, niedokładna, wsteczny często nie wchodzi, potężne luzy... ale działa :)
skrętna belka w tylnym zawieszeniu to patent komfortowo bezbłędny... nikt nie przewidywał że polskie drogi to tragedia i przyjdzie często odwiedzać mechanika
obszar widoczności do tyłu to tragedia ale podczas jazdy na wprost jest OK. Lusterka mogłyby pokazywać więcej (wszystkie). Belki boczne przy przedniej szybie trochę też przeszkadzają ale daje się przyzwyczaić.
to francuskie auto, więc dużo rzeczy jest pomyślanych dobrze... i źle (przycisk elekt. szyb w panelu środkowym?!)
Słaby nadmuch mechaniczny (przy wyłączonym wiatraku). Wolałbym aby powietrze przy szybszej jeździe mogło bez wspomagania wiatraka wentylować kabinę, a tak nie jest. Klima działa OK i szybko ale silnik nawiewu po 100k km do wymiany - piszczy jak słowik.
Dla kierowcy o wzroście 180cm i mniej sądzę, że będzie komfortowo. Pasażerowie z tyłu podobnie, choć kolana mogą krzyczeć. Bagażnik standardowy w klasie.
Mogłoby być lepiej ale nie przesadzajmy - da się jechać i 500km bez utraty słuchu.
Ja mam spalanie przy 2 os., cykl mieszany, bagaż ok 50kg na poziomie 5,5-5,8 - jestem zadowolony. Co do przeglądów- ceny warszawskie :)
Ja za swój egz. zapłaciłem nieco ponad 12 tys zł. Za tą cenę wolę Citroena niż zdezelowane BMW...
Pomysłowość nie idzie z jakością. Poza tym zamek w bagażniku odbija, zawieszenie z tyłu skrzypi kiedy cokolwiek jest w bagażniku, elektryka szyb nawaliła częściowo, bezpiecznik gniazda zapalniczki bezpodstawnie się spalił.
Niby delikatny \'francuski piesek\', ale jakoś (w porównaniu z Mazdą) silnik nie dymi, obroty są OK, zawieszenie komputer pokazuje, że jest w stanie idealnym (podobnie jak mechanik organoleptycznie). Więcej tutaj strachu i zamieszania medialnego niż prawdy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

6,3