Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Kombi

dePrezes@logi.pl, 14 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Citroen Xsara II Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : przekonałem się do francuzów ;-) Teraz chce kupić peugeot 407 kombi
Układ elektryczny : wentylator nawiewu, musiałem dać silniejszy bezpiecznik
Byłem bardzo zadowolony.
Nie jest to silnik wyśgówki, ale ładnie się zbiera nawet na 5 biegu.
Osobiście nie miałem problemów.
Jest to w końcu francuz co oznacza, że jest bardzo miękkie. Jak się człowiek przyzwyczaji to jest jest ok ;-) Na kostce brukowej bardzo hałasuje.
Jeżeli jesteś niski to możesz fotel sobie podwyższyć. Widoczność jest ok z lusterkami oraz bez.
Opcja z klimatyzacją pozwala na szybkie ogrzanie samochodu. Jedyne co nie rozwiązali za dobrze to przy dużej zimie różnica temperatur na szybach bocznych przekłada się na parowanie. Nawiewy nie idzie nastawić tak by to wyeliminować. Wyregulować to możesz przez obniżenie teperatury klimatyzacją. Przednią szybę bardzo szybko idzie ogrzać i doprowadzić do wysokiego stopnia widoczności.
Jest w miarę dużo miejsca. Jednakże dla osób, które w innych kombiasach lubią układać sobie dużo rzeczy między fotelami przykra niespodzianka. Jest brak miejsca, ale CB sie zmieści. Jest mały schowek w podłokietniku i świetne oraz głębokie schowki przy drzwiach.
Jedynie przy bardzo wysokich prędkościach troszkę zaczyna się robić głośno w aucie.
Auto tanie w utrzymaniu, ale trzeba dbać. Przy ekonomicznej jeździe na długiej trasie Gniezno - Liptoski Mikulasz (Słowacja) udało mi się zrobić na baku 817 km dystansu. Przy jeździe mieszanej 700 km. Przy cięzkim bucie 650 km. Części ogólnie tanie. Polecam.
Podczas dwuletniej eksploatacji wymieniałem alternator (około 300-400 zł) + robocizna. Wysiadł mi kontroler włączenia/wyłączenia klimatyzacji (koszt modułu na Allegro około 50 zł)
Podczas dwuletniej eksploatacji wymieniałem amortyzator (kosztu nie pamiętam). Wymiana podczas regularnego przeglądu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

7,3