Lista ocen Cupra Formentor Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW od 2020 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Przesiadłem się z Fabii NJ5 1.2 TSI 110KM. Biorąc pod uwagę różnicę w masie, mam dokładnie takie same odczucia i nawet na papierze wygląda to podobnie - do 2k obrotów dzieje się niewiele, ale powyżej silnik się budzi. Nic dziwnego skoro to de facto ewolucja tego samego silnika EA211. Zrobiłem test przyspieszenia i wyszło katalogowe 8.9s do 100km/h. Elastyczność do 150km/h jest wystarczająca. Oceniając Fabię dałem 5 gwiazdek. Czemu tutaj tylko...
~Łukasz
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Paliwożerność wgniata w fotel, średnia 10L/100km przy olbrzymich trudnościach, żeby wkręcić go powyżej 2500rpm z powodu fatalnej skrzyni biegów. Do tego bierze olej, co 8-10k trzeba dolać 0,5-1L. Ruszanie spod świateł na zimnym silniku to paskudne falowanie, drżenie i kangurzenie. Dwie gwiazdki tylko dlatego, że nigdy się nie rozkraczył. Tryb dwucylindrowy? Drży cała kabina :)
~Trochę zawiedziony
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Spokojnie wystarczy. Nie jest gigantem osiągów ale do codzienniej jazdy jest ok. Przynajmniej nie jestem codziennie na stacji benzynowej a w korkach jadę tak samo jak użytkownicy aut z mocą np 300KM albo i więcej.
~Cinus
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Jedzie się przyjemnie, nie czuć braku mocy, auto jest żwawe. Mi na dojazdy do pracy 310km nie było potrzebne, choć pewnie zastanowiłym się nad 190km 4x4 gdyby był dostępny w momencie kiedy ja swojego kupowałęm.
~M4tti83
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
jak dla mnie jednostka 1.5 150kM jest wystarczająca, poruszam się głównie po mieście, ale na trasie również ten silnik daje sobie radę, szczególnie w trybie Sport daje namiastkę sportowego pazura
~Piotr
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
1.5 trochę zbyt słaby do wyglądu tego samochodu, ale do normalnej jazdy wystarczający
~MaciekD
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Wystarczająca moc do zwykłego użytkowania. W mieście i w trasie spisuje się bardzo dobrze.
~Abete
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
150 KM - niby wystarczająco, ale przy normalnej jedzie po mieście 10 litrów na 100 km to trochę za dużo
~Matinie
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Ładnie brzmi i ma wystarczającą dynamikę w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów.

Usterki Cupra Formentor

Cupra Formentor – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bartosz
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Silnik jest w porządku, ma wystarczająco dużo mocy, jest względnie oszczędny i jak na razie bezawaryjny.
Cupra Formentor Crossover