Ocena kierowcy - Dacia 1300 Sedan

sawicus@go2.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1979
Dacia 1300 Sedan 1.3 54KM 40kW 1969-1979 - Oceń swoje auto
Auto całkiem solidne, choć kupując go miałem mieszane uczucia teraz jestem zadowolony. Bardzo dobry dostęp do podzespołów silnika, bardzo duży i pojemny bagażnik. W końcu to zagraniczny samochód na licencji Renaulta, więc co tam może się psuć. Porównując konstrukcje mojej Daćki z 1981r. np z poldkiem nawet i tym nowszym, to i tak sądzę że w moim wozie jest wiele rozwiązań konstrukcyjnych bijących go na głowę.
Dość elastyczny o bardzo równomiernej pracy - nie do zatarcia nawet bez płynu chłodniczego.
Dość dobrze radzi sobie z przełożeniami (duże na małych prędkościach), choć brak w tym modelu 5 biegu.
Dobry, trzyma się drogi choć na ostrych zakrętach trzeba sie pilnować.
Duże okna i bardzo małe słupki, które nie zasłaniają widoczności.
Auto dość przemyślnie wymyślone, wygodne dla całej uwczesnej rodziny. Wysoka kabina, co sprawia że nie tłuczesz głową w sufit. Gorsze rozwiązanie ze spryskiwaczem i włącznikiem wycieraczek.
O ile dobrze działa nagrzewnica to w zimie można nawet pojeździć, co do wentylacji to lepiej otworzyć wszystkie okan
Doskonała. Po przejściu z poloneza nie mogłem uwierzyć że może być jeszcze więcej miejsca w aucie.
Oczywiście wiele pozostawia do życzenia, ale dobre radio załatwia tę sprawę.
9 - 11 L gazu/100, raczej auto bezawaryjne.
Jak na ten rocznik to cena jest całkiem niezła w porównaniu z jakością.
Przez pierwsze 2 lata użytkowania - wymiana klocków i jedna przebita dętka.
Jak to w tym roczniku najpoważaniejsza usterka to podspawanie zmocowania wahacza, wymiana łożyska w pompie wodnej
Dacia 1300 Sedan