Ocena kierowcy - Dacia 1410

gabs, 14 lat temu
Rok produkcji 1991
Dacia 1410 1.4 63KM 46kW 1984-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : pękł blok silnika
Układ hamulcowy : hamulce się zapowietrzają
Zawieszenie : pęknięcie półosi, przegnicie tylnej belki
Nie polecam auta. Psuje się wszystko i w najbardziej niespodziewanym momencie. Ciągle trzeba coś grzebać w garażu żeby jako tako jeździć.
Po pięciu latach pękł blok silnika, wycieki oleju na porządku dziennym. Silnik dość słaby, przy podjeździe pod wzniesienie trzeba redukować bieg.
Bieg \"R\" piątka i dwójka to jakaś pomyłka. Wsteczny raz wejdzie, a raz nie wejdzie. Z dwójką też są problemy (przy redukcji) żeby wrzucić. Ale najlepsza jest piątka - zwykle przymierzałem się kilka razy żeby wrzucić piąty bieg.
Wszystko się sypie: tuleje metalowo-gumowe, wahacze. Sprężyny tylne bardzo słabej jakości. Półosie pękają. Zawsze coś tłucze i stuka w zawieszeniu.
To jedyny plus tego auta. Szczególnie w kombi jest bardzo dobra widoczność.
bez komentarza
Bardzo długo się nagrzewa. Szyba przednia ciągle zaparowana (do czasu aż się nagrzeje wnętrze). Wentylator tak hałasuje, że aż głowa boli, przy czym jego skuteczność jest zerowa. W zimie zwykle dojechałem już do celu ze szmatą w ręce (w celu wycierania szyb)a samochód jeszcze nie nagrzany. W lato gorąco w środku, nie ma mowy o żadnym chłodnym nawiewie.
Za kierownicą zawsze było mi za ciasno (182 cm). Żeby zmieniać bieg trzeba się odchylać do przodu od siedzenia. Jak stałem na światłach to musiałem zniżać głowę bo nie widziałem sygnalizatora. Na tylnej kanapie miejsce wystarczające.
Przy ponad 100 km/h hałas niesamowity - można odnieść wrażenie, że startujemy w Formule 1.
Psuje się wszystko. Od części mechanicznych aż po wykończenie wnętrza. Trzeba zawsze wozić w bagażniku drugi komplet części na wszelki wypadek.
Jaka cena taka jakość. Lepiej kupić sobie rower.
Fatalne wykończenie. Tandetne materiały, krzywo spasowane.
Pękł blok silnika, urwała się półośka, przegniła tylna belka i koło się przechyliło. Hamulce się zapowietrzają. Progi rdzewieją jak szalone.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 63KM 46kW [l/100km]

7,8