Ocena kierowcy - Dacia 1410

daniel76@.hoga.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1991
Dacia 1410 1.4 63KM 46kW 1984-1996 - Oceń swoje auto
auto dla majsterkowicza, dobre do eksperymentów i przeróbek, tanie w zakupie tylko trzeba znaleźć dobry egzemplarz to długo jeszcze pojeździ
To juz moja 3 dacia pierwsza była z 83, silnik chodzi do tej pory po 300tys. i dwóch remontach jak rakieta, ostatnio skasował mnie taksiarz i kupiłe dacie 1410 tlx z 91 od pierwszego właściciela od pierwszej wymiany lał olej 5W40, buta ma niezłego, tylko gaźnik źle wyregulowany
z tym jest gorzej, skrzynia 5 chodzi topornie, 4 we wcześniejszych chodziła dość lekko
wymienione sprężyny i amortyzatory, tak że jest nieźle, wcześniejsze przy pełnym obciążeniu darły dupą po ziemi, na zakrętach trzeba trochę wprawy i nawet setką wchodzi
jedyna cecha do której można nie mieć zastrzeżeń
siedzenia z przodu za wysokie, można garba się nabawić, w daci z 83 roku było ok. przełożyłem do drugiej i przełożę też do tej, dzięki niemu cało wyszedłem z dwóch wypadków choć nie miałem zapiętych pasów, po obu auto nadawało się do kasacji, ostatnim razem przypierdzielił mnie taksiaż Audi80 aż mnie na bok przewrócił , wyszedłem drzwiami pasażera bez najmniejszego zadrapania
róznie z tym bywa w poszczególnych egzemplarzach w obecnym wentylacja kiepska, we wcześniejszych w zimie grzały dobrze, w lecie zawsze jest jak w saunie, wentylator praktycznie nic nie daje oprócz huku
z przodu wysttarczająco, z tyłu trochę gorzej
słabe, piątka jest od picu prawie nic nie daje
najlepiej sprawowała sie dacia 1310p z 83, 6-8/100km, 1410 ok. 10/100
jak się odpowiednio zadba to jeździ bez większych awarii dojeżdżałem przez 3 lata na studia 50 km i ani razu nie odmówiła posłuszeństwa, nawet w zimie, nieźle drze po zaspach
niektóre przeciekają w okolicach przedniej szyby, poważniejsze usterki z okresu eksploatacji 3-ch daci: pęknięcie tylnego wachacza, pękanie drążków reakcyjnych, remonty silnika po ok. 100 tys., awariia regulatora napięcia - w ciul rzeczy poszło z dymem, pęknięcie głowicy, w daciach po 91 h... jest zawór nagrzewnicy, im nowsza dacia tym więcej rzeczy Rumuny spier...., trzeba samemu poprzerabiać i działa niezawodnie
Dacia 1410