Ocena kierowcy - Dacia 1410

kozela@acn.waw.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1996
Dacia 1410 1.4 63KM 46kW 1984-1996 - Oceń swoje auto
W całokształcie dałem dobrze, bo miarkuję ocenę z poziomem technicznegom zaawansowania tego wozu. Ja zawiodłem się na tylnych sprężynach, myślałem, że w kombi są sprężyny mocniejsze. In minus to branie oleju, zawiesza się pierścień zgarniajacy i oleju trzeba dolewać jakieś 150 ml/1000 km. Nie jest to zużycie gładzi, bo kompresja dobra. na LPG zapala do -12 oC.(instalacja BRC). Klopotem jest brak zasilania benzyną wysiadła pompka za stara była benzyna ale to spotka każdego kto jezdzi na lPG i wozi bardzo starą benzynę w baku.
Trochę mnie dziwią tak złe komntarze, przy bardzo lekkiej nodze jaką mam bez problemu zmieniam biegi 1-3-5- oczywiście, gdy jadę sam. Są szarpania, gdy doda się więcej niż 40% gazu przy obrotach poniżej 1500.
Zła synchronizacja biegów 1-2. No i długi skok dźwigni, ale mnie to nie przeszkadza.
Były wymieniane tuleje stalowo gumowe w zawieszeniu, oś pionowa wahacza przedniego, ale to typowe w samochodzie tej klasy. Nieporozumieniem są sprężyny tylne od sedana, wstawiłem gumowe podkładki pod zwoje sprężyn.
We współczesnych samochodach jest tylko gorzej. gdyby było sensowne ogrzewaniei odparowanie przedniej szyby to byłaby 5-tka
Jest krótkie sprzęgło, osoba nie wprawiona zgasi silnik w momencie ruszania, chałas zależny od prędkości, ja stosuję zasady ruchu drogowego i mnie przy tych prędkościach nie przeszkadza.
działa skutecznie do temp. w okolicach zera, na trasie jest lepiej. Najgorzej w mieście, przy zasłoniętej chłodnicy płyn gorący a ogrzewania nie ma.
Z przodu przy moich 188 cm dobrze. Z tyłu brak komfortu, jak to w tej klasie samochodu.
Jest uciążliwy hałas przy wiekszych prędkościach, mnie on nie grozi.
U mnie dobrze. Jeżdzę na LPG. Duże różnice lato/zima. Latem na trasie (w sierpniu 04) 6,16. W tym czasie w mieście 7,2. Zimą na trasie 7,5, w mieście na krótkich trasach dochodzi do 9,5 l/100 km
Dzięki Daci kombi kupiliśmy działkę, wybudowaliśmy się. Dużo jej zawdzięczamy, a kosztowała nas (od nowości) 16.500 zł.
Wymaga bardzo delikatnego traktowania, troskliwej "nogi" która powinna być jak najlżejsza. U mnie tylko kłopoty z zawieszeniem. Acha, raz była wkręcana tuleja do otworu świecy-skosiłem gwint w miękkim materiale z którego jest głowica.
Nic poważnego nie było.
Dacia 1410