Ocena kierowcy - Dacia 1410

WALDEK Z Lublina, 23 lat temu
Rok produkcji 1991
Dacia 1410 1.4 63KM 46kW 1984-1996 - Oceń swoje auto
sprawnym jeździ się dość przyjemnie (zwłaszcza kombi jest b. praktyczne),częste usterki dupereli obrzydzją życie,samochód dla garażowego majsterkowicza(przeszedłem taką szkołę w samodzielnych naprawach że, mógłbym pracować w serwisie i po zakupie 6-letniej Renówki19 nie mam co robić w garażu),dobry renault 12 sprofanowany przez Rumunów i im sprzedałem na giełdzie 3 lata temu.
dość dobra,ładnie wchodzi w obroty (jak jest nowy),po ok.50ts. km.zaczyna "brać" olej,miałem problemy z wyciekiem oleju z powodu niedokładnego wyk. miski olejowej w okolicach tylnej głównej panewki
(5-ka)do momentu sprzedaży (65 ts.) bezawaryjna ,czasami działała trochę opornie
fatalnie wyk.(jakościowo)przednie zawieszenie!!!,dot. to głównie elementów metalowo-gumowych, tylne zazwyczaj trzyma się nawet po większym przebiegu (zbyt miękkie, szczególnie trzeba uważać na zakrętach,na prostej jedzie się b.wygodnie i dość komfortowo)
dość dobra ,szczególnie do tyłu w kombi
wystarczająca jak na tę klasę auta (b. wygodne imiękkie fotele)
słabe głównie zimą (dobre w średnim klimacie)
wystarczająca nawt dla 5 średnich osób
dobre (pry zamkniętych oknach)
dobra (biorąc pod uwagę przestarzały model) 6,4l/100-trasa, ok.9-10l/100-miasto
za takie pieniądze można znależć lepszy samochód
psuje się wszystko (trudno wyliczać)co jest możliwe do zepsucia, nawt to co się nie psuje do złomowania w innych markach do złomowania
osobiście nie miałem poważnych(nie licząc przecieku nagrzewnicy) ale, widziałem niejedno u innych użytkowniow
Dacia 1410