Ocena kierowcy - Dacia Dokker Mikrovan Facelifting

Paweł, 5 lat temu
Silnik 1.5 dCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2018
Dacia Dokker Mikrovan Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny w odpowiednim zakresie można nawet powiedzieć, że zrywny ( Chociaż demon prędkości to nie jest)
Inne : Przestrzeń i przepastny bagażnik. Super
Karoseria : Denerwują mnie jedne przesuwne drzwi którymi muszę trzaskać.
Bardzo fajny samochód o ile przy zakupie będziemy pamiętali o jego wadach. Ja mam wersję stepway niby top of top ale wyposażenie dalej nie rozpieszcza aczkolwiek wszystko co ma być jest. Mało pali średnio ok 6l ON da się mniej ale była by to męczarnia. Na jazdę autostradą bardzo brakuje 6-stego biegu i powyżej 120 jest już bardzo głośno. Zawieszenie też nie zachęca do rumakowania z większymi prędkościami, ale wiedziałem ,że tak będzie. Generalnie jest to spory samochód, dla mnie małego przedsiębiorcy z dwójką małych dzieci samochód niemal idealny. Troszkę brak mu mocy ale to zależy pewnie od tego z czego się człowiek przesiada. Ja wcześniej jeździłem alfą 159 jest to zupełnie inna bajka ale wiedziałem, że tak będzie. Mam troszkę zastrzeżenia do skrzyni biegów i drobny problem z jednymi z drzwi przesuwnych - jeśli nimi mocno nie trzasnę to się nie zamkną.
Do 90-100 na godzinę dość dynamiczny i mało pali. Udało mi się rozbujać auto na bardzo długiej prostej do 180 ( licznikowego). Funkcja eko - strasznie go zamula. Czasami też denerwuje mnie start-stop.
Bieda z tym, że jest tylko 5 biegów. Do jazdy na autostradzie bardzo brakuje jeszcze jednego. Czasem haczy mi wsteczny ale bardzo delikatnie.
Jest tak jam myślałem, że będzie jest to wysoki samochód , dosyć miękki przez co ma się wrażenie, że przy wyższych prędkościach nie do końca kierowca steruje samochodem a on sam.Dziwne uczucie. Generalnie układ nie jest zbyt bezpośredni ale na dziurawych drogach sprawdza się to rozwiązanie na autostradzie już mniej.
Mi się po prostu podoba. Wszystko ok. Mycie dachu to wyzwanie.
Do przodu i na boki idealnie do tyłu nie wyobrażam sobie parkowania bez kamery i czujników. Środkowy słupek bardzo zasłania widoczność.
Szału nie ma. Ustawienie świateł jest w tragicznym miejscu, trochę nie rozumiem dlaczego nie ma sterowania radia w kierownicy tylko w dźwigni za nią ( na kierownicy sterujemy tylko tempomatem). Trochę mało schowków i mało pojemne. Super za to jest półka nad przednią szybą. Mogło by coś jeszcze się znaleźć z tyłu i wyło by już całkiem fajnie.
Klima ładnie chłodzi aczkolwiek w upały potrzebuje trochę czasu nagrzewa się też dobrze ( zima jeszcze przed nami)
Super dlatego wybrałem to auto. Aczkolwiek z miejscem dla kierowcy mogło by być ciut lepiej. Ja lubię mieć wysoko fotel i wtedy ciężko wygodnie zająć miejsce. Trochę mało miejsca dla mnie na kolana ( mam 188cm wzrostu)
Do 100-120 jest w miarę ok powyżej robi się po prostu źle. Żona siedząc z tyłu z dziećmi nie słyszy co mówię trzeba mocno podnosić głos.
Mało pali, Nic jeszcze się nie zepsuło puki co super ( mam go dopiero 3 miesiące)
Żonę drażnią trochę gołe blachy z tył ale moim zdaniem jest spoko.Kwestia gustu.
Denerwują mnie jedne drzwi przesuwne, muszę nimi mocno trzaskać. Poza tym nic.
Nic

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 90KM 66kW [l/100km]