Ocena kierowcy - Dacia Duster I SUV Facelifting

zaj, 9 lat temu
Silnik 1.6 16V LPG 105KM 77kW
Rok produkcji 2014
Dacia Duster I SUV Facelifting 1.6 16V LPG 105KM 77kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Odkąd mam Dustera uwielbiam przejeżdżać przez garby, progi, krawężniki :)
Inne : mała pojemność zbiornika LPG :D
Po roku jazdy jestem pozytywnie zaskoczona nowym Dusterem. To auto w swojej cenie nie ma praktycznie konkurencji. Świetne zawieszenie, fabryczne LPG i użytkowanie tego auta to przyjemność połączona z sensownym nakładem kosztów. Polecam!
Silnik 1,6 105KM nie jest może mistrzem przyśpieszania ale spokojnie daje radę, na światłach zbiera się żwawo, brakuje natomiast 6-tki do jazdy po autostradzie. Jazda "na gazie" nie powoduje zasadniczych zmian mocy silnika.
Skrzynia przeskakuje dosyć głośno ale precyzyjnie, jedynie wsteczny trzeba trochę czasem poprawiać.
Kogokolwiek wiozę, to zawsze chwali zawieszenie. Samochód naprawdę dobrze spisuje się w nierównym terenie, na dziurach, bruku, itp.
Podwyższony poziom siedzenia pozwala na bardzo dobrą widoczność praktycznie we wszystkich kierunkach. Nie zauważyłam dyskomfortu z powodu ograniczonego pola widoczności.
Po faceliftingu ergonomia zdecydowanie poprawiona, lecz w dlaszym ciągu niektóre przyciski trochę poza zasięgiem ręki (albo stworzone dla długorękich), np. intuicyjnie zamiast szyby kierowcy otwieram tylną ;) Panel dotykowy umieszczony nisko - powoduje niebezpieczne podczas jazdy odrywanie wzroku od przedniej szyby. Reszta całkiem ok. Poręczna półka na desce przedniej dla pasażera - trochę w starym stylu, ale wreszcie mam gdzie trzymać czapkę, rękawiczki, podręczne przedmioty czy papiery, które gdzieś przewożę.
Klimatyzacja tylko manualna ale działa OK, ogrzewanie trochę wolno osiąga pożądaną ciepłotę, ale można się przyzwyczaić.
Nikt jeszcze nie narzekał na ilość miejsca - jest go dosyć również na tylnej kanapie. Nad głową przyzwoita wysokość. Komfortowo może podróżować czwórka dorosłych osób o normalnych gabarytach.
Jest ok, zdecydowanie lepiej niż we wcześniejszej wersji. Silnik z LPG trochę tłucze, a jest zauważalna równica między tym co na zewnątrz, a środkiem. Jedynie przy wysokich obrotach na 5-tym biegu trzeba mocniej podkręcić dźwięk radia czy odtwarzacza audio.
Tankowanie za 65zł, no dobra - czasem 75zł :D czy można chcieć czegoś więcej? (aktualnie cena litra LPG 1,69zł)
Nie spodziewałam się AŻ tyle za tyle.
Po kilku miesiącach - regulacja instalacji LPG (objaw: silnik gasł przy ruszaniu na gazie). Regulacja wtrysków i czyszczenie przepustnicy załatwiło sprawę.
Brak poważnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V LPG 105KM 77kW [l/100km]