Ocena kierowcy - Dacia Duster I SUV

jaras57i, 13 lat temu
Silnik 1.5 dCi eco2 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Dacia Duster I SUV 1.5 dCi eco2 90KM 66kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Kupiłem nowy samochód. Poprzedni choć z pewnego źródła okazał się niezłą miną. Padało wszystko a koszty napraw LR kosmos poza tym warsztaty jak coś naprawiły to coś dodatkowo uszkodziły. Dacia nie ma u nas zbyt dużego prestiżu ale mnie nie o to chodzi miałem już wiele prestiżowych aut a z mego doświadczenia wiem ile taki prestiż kosztuje w przypadku używanego kilkuletniego auta. W opiniach dziennikarze narzekają na szare i twarde plastiki-fakt twarde są ale dobrze spasowane,poza tym ja nie zamierzam się do nich tulić.Silnik naprawdę elastyczny dobrze zbiera się od samego dołu i to dość żwawo. Mam zbyt mały przebieg aby pisać coś o trwałości i niezawodności.Dotychczas przejechałem 1500 km.Jak pojeżdżę rok to dopiszę coś więcej. Co do własności terenowych tego auta to nie spodziewam się zbyt wiele końcu to wersja 4x2 więc napęd tylko na przód. Myślę ,że leśne szutry to max ale wysoki prześwit i dobre kąty wejścia i zejścia dobrze wróżą modelowi 4x4. Sam jestem trochę na siebie zły iż nie wykazałem się cierpliwością i nie zamówiłem wersji 4x4. Zamawiałem w kwietniu a odebrałem moją Drakullę w końcu czerwca. Myślę że gdybym wtedy zamówił wersję 4x4 to w sierpniu bym miał. Ale i z tej wersji jestem zadowolony spalanie w przedziale 5-7 litrów ON to naprawdę dobry wynik. Poza tym wygląd tego wozu może się podobać. Jeszcze na razie jest to nowość na naszym rynku i budzi sporą ciekawość. Większość oglądających myśli iż jest to nowa wersja Nissana Qasghai. Wielkie brawa dla Rumunów i trochę żal że nasze FSO zarosło chwastami i tak naprawdę nie produkujemy już żadnego polskiego samochodu. Obecny przebieg to 5200 km w dwa i pół roku Awarii na razie brak. Nadal jestem zadowolony z zakupu.Polecam te auto
Na początku wydawało mi się że 85 KM to mało jednak jak na razie uważam że silnik jest dość elastyczny ciągnie od samego dołu nie jest źle. Po gwarancji wgram nową mapę wtrysku co daje piętnasto procentowy wzrost mocy.
Cicha i precyzyjna
Zawieszenie precyzyjnie wybiera nierówności a 16" felgi nie boją się krawężników
Wysoko się siedzi dobrze widać do przodu i tyłu a z tyłu nie przeszkadza żadne koło zawieszone na klapie bagażnika co bywa standardem w klase SUV
Tu mogło by być lepiej wszystkie przyciski na konsoli środkowej. Nie jest to zbyt ergonomiczne ale w Land Roverze było tak samo więc przywykłem.
Klimatyzacja bardzo sprawna ja lubię jeszcze mieć szyberdach bo czasami jest to lepsze rozwiązanie niż klima tu niestety fabryka nie przewidziała takiej wersji. Może to kwestia fabrycznie zakładanych relingów. Land Rover miał szyber i relingi i przy prędkościach powyżej 110 km/h nie dało się korzystać z szybra ze względu na hałas wiatru w relingach
Ok ja mam 190 cm a za mną może jeszcze ktoś usiąść
Silnika praktycznie nie słychać do 120 km/h ok jak przy większych prędkościach jeszcze nie sprawdziłem bo samochód na dotarciu
Średnio 6.5 l/100 ale ja większość jeżdżę po mieście W trasie ok 5.2 l/100 jak w terenie jeszcze nie sprawdzałem
Tu trochę na wyrost bo jak oceniać stosunek po tygodniu używania. Na początku zawsze jest doskonale.
Nowy samochód przebieg 1500 km więc trudno to oceniać
Na razie brak i tak trzymać

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi eco2 90KM 66kW [l/100km]

5,8