Ocena kierowcy - Dacia Sandero II Stepway Facelifting

Paweł, 5 lat temu
Silnik 0.9 TCe LPG 90KM 66kW
Rok produkcji 2016
Dacia Sandero II Stepway Facelifting 0.9 TCe LPG 90KM 66kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zaskakująco dobre auto w terenie, nie radzi sobie aż tak dobrze jak Duster, ale jak na crossovera - jest super.
Poczciwe auto do spokojnego jeżdżenia, przyzwoite w trasie, dobre w mieście i bardzo sprawne w lekkim terenie. Jak za tą cenę - naprawdę dobry wybór.
Poza lekką turbodziurą nie mam zastrzeżeń. Dynamiczny, wydolny przy eksploatacji w granicach zdrowego rozsądku. A miłośnicy wyścigówek raczej tego auta nie wybierają.
Przydałby się szósty bieg a i biegi mogłyby wskakiwać nieco precyzyjniej. Czyli jest dobrze ale mogło by być nieco lepiej.
Samochód wysoko zawieszony, nie boisz się dziur czy krawężników. Zawieszenie sztywniejsze niż w osobówce, ale wciąż komfortowe.
Bez zastrzeżeń.
Ogólnie bardzo dobra. Ja mam też czujniki cofania i kamerę cofania, więc w ogóle nie mam na co narzekać.
Bez zastrzeżeń. Rozliczni mędrkowie narzekają na przyciski do opuszczania szyb w panelu centralnym, ale do tego szybko się przywyka. Rozwiązanie inne niż zwykle u konkurencji ale nie robi różnicy.
Wręcz zaskakująco sprawna i wydajna. Oczywiście klima jest manualna i jednostrefowa, więc pasażerowie z tyłu mogą mieć odrobinę inne zdanie (choć moja rodzina akurat nie narzeka), ale oceniam to auto jako kierowca.
Z przodu super, z tyłu przy trzech osobach na kanapie robi się lekko ciasnawo. Ale to segment B a nie limuzyna, o czym warto pamiętać.
Nie jest źle ale przy dużych prędkościach na autostradzie mogło by być odrobinę ciszej.
Nie psuje się, koszt paliwa nieduży. Tak trzymać.
Jak to u Dacii - nie do pobicia. Sprawdzone technologie Nissana i Renault za nieduże pieniądze, choć bez luksusu.
Przez pewien okres świrował czujnik ciśnienia w oponach, musiałem go kilka razy resetować. Poza tym bez zastrzeżeń, trzeba tylko uważać na jakość paliwa, silnik lubi tylko dobre produkty. Zwłaszcza słaby gaz może powodować zacinanie się zaworów w instalacji lpg.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 TCe LPG 90KM 66kW [l/100km]