Ocena kierowcy - Daewoo Espero

PaX, 20 lat temu
Silnik 1.8 i 95KM 70kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 1.8 i 95KM 70kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Super samochód rodzinny. Idealny w trasie (komfort pracy dla kierowcy, ilość miejsca dla pasarzerów, ogromny bagarznik ~500l. !!!, zużynie paliwa niewiele zależy od prędkości jazdy więc nie ma co oszczędzać), trochę gorzej w mieście ze względu na rozmiary i wagę(choć skrętność jak w mercedesie - super). Po założeniu gazu koszty eksploatacji spadły do poziomu malucha albo jeszcze niżej. Za takie pieniądze chyba nie ma nic lepszego, no może z espero silnikiem 2.0 i klimą. Wyposażenie bogate choć zbyt dużo elektryki może być zgubne, np. tylne szyby bez sensu (po wyjściu kierowcy z auta pasażerowie z tyłu mogą tylko pomarzyć o świerzym powietrzu. Brakuje tylko ABS i poduszek powietrznych. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony.
Z wolnych obrotów słabo się zbiera, powyżej 3 tys. całkiem całkiem. Na dwójce ma dziurę w przyspieszaniu
Czasami lubi zazgrzytać przy wstecznym, jedynka się zacina, ale to może wina sprzęgła-kończy się
Jak go kupiłem był cichy, teraz po 25 tys. wytłukły się simerbloki i przy przejeżdżaniu przez krutkie nierówności słychać drobne stuki. Poza tym zbyt miękki, szczególnie przy pełnym załadunku siada prawie na odbojach
Elegancka. Trzeba się przyzwyczaić do gabarytów. Po roku dalej nie wiem gdzie kończy się tylny zderzak.
Wszystko na swoim miejscu.
Ogrzewanie super, gorzej z chłodzeniem. W czasie upałów z nawiewu dmucha ciepłe powietrze.
Bez komentarza. Można tańczyć lub kochać się jak kto woli. Ja wolę to drugie
Bez większych zastrzeżeń. Długo cicho, do ok. 130 km/h
Nie da się ukryć że lubi paliwo. Gazu ok. 10,5 w mieście i ok. 9 w trasie (średnia przelotowa ok. 120 ;-) ). Ceny części przeciętne. Odradzam zakupy od Daewoo, narzuty sakramenckie. Te same części oryginalne można dużo taniej kupić u prywaciarzy. Dużo zamienników, także oplowskich.
Tapicerka lubi trzeszczeć, jakość plastików i ich stan pozostawia sporo do życzenia, szyby w tylnych drzwiach zacinają się i trzeszczą mimo smarowania (elektryczne), antena radia robiła spięcie i rozładowywała akumulator więc ją odłączyłem, teraz jest stale wysunięta.
Poprzedni właściciel trochę go zmęczył, ale na razie wymieniłem tylko tłumik, łożyska w tylnych kołach i hamulce. Niestety już niedługo trzeba będzie robić sprzęgło
Daewoo Espero