Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

xxx, 16 lat temu
Rok produkcji 1998
Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto dostojnie płynie, a jeśli trzeba, sztywno trzyma tor jazdy....
Inne : POdobno wycieki układu kierowniczego to zmora aut ze wspomaganiem
Pomimo tego iż nie ma aut idealnych to Leganza jest bliska temu określeniu. Jako auto używane trzyma się znakomicie
Silnik dobrze sobie radzi z tym autem. Jeśli się "pomiesza" biegami, i utrzymuje obroty w okolicach maksymalnego momentu obrotowego, to jest wręcz rewelacyjnie jak na tek duże auto. Mankament to głośność, w górnym zakresie obrotów już go wyraźnie słychać.
Wszystko ok. Do przodu nie ma problemów. Do tyłu jeśli się poczeka chwilkę (1, 2 sekundy) na luzie to też wchodzi miękko i pewnie. Jeśli się nie poczeka, to usłyszymy małe "chrumknięcie"
No tutaj nie ma sie co czarować, jest rewelacyjnie. Zawieszenie, jest ciche, pewne , szrokie, doskonala trzyma samochód w zakrętach. Na naszych drogach niewiele rzeczy robi na nim wrażenie. DO tego jeszcze trwałe
Dookoła jest bardzo dobra. Tył wymaga odrobiny wprawy i przyzwyczajenia, ale to chyba normalne w tak dużym aucie.
I tu również daję pięć gwiazdek. Podczas jazdy w nocy nic nie trzeba szukać, wszystko jest pod ręką. Leganza cechuje się również wspaniałą ergonomią jeśli musimy coś wymienić, np. żarówki oświetlenia panelu wentylacji. Kilka śrubek i wszystko jest na wierzchu.
Tutaj rządzi klima:)
Tam sie można zgubić, tyle jest miejsca :P
Do 120km/h jest ok Powyżej już nie jest tak miło, ale jeszcze uleci
Ja mam LPG. 9,5l na trasie i 11,5 w mieście. Jeżdżę raczej dynamicznie, ale ciężką nogą mam sporadycznie.
Za taką cenę takie auto......... długo trzeba szukać......
Autko kupiłem od właściciela, któremu nie przeszkadzały popalone żarówki w kabinie i temu podobne drobiazgi. Po wymianie wszystko jest ok.
Tak jak w drobiazgach. Autko było trochę zaniedbane. Cieknący układ kierowniczy, czujnik położenia przepustnicy i silniczek elektryczny pompy paliwa. Po naprawach jest tak jak ma być, czyli odpalam i jeżdżę

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 133KM 98kW [l/100km]

10,7