Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

sławek, 8 lat temu
Rok produkcji 1999
Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : warto kupić zadbaną leganzę ale gdyby mój poprzedni lanos miał klimę to pewnie do dziś bym nim jeździł pomimo,że wpakowałem w niego dużo kasy i serca. następna pewnie będzie evanda:-)
Całkiem niezłe auto, trochę słabo wyciszone,pękająca deska rozdzielcza od słońca po przesiadce z lanosa oczekiwałem więcej...
silnik nie sprawia problemów,dość elastyczny ale szału niema wymiana oleju płynów i tyle...spalanie jak na dwa litry ok średnio 10 l gazu plus benzynka na rozruch, poprzedni lanos 1.6 palił 9.5 gazu...
pracuje poprawnie aczkolwiek długie biegi przeszkadzają w dynamicznej zmianie biegów, w lanosie skrzynia pracowała super...
układ jezdny ok problem z luzem na maglownicy typowy w tym modelu,ogólnie może być trochę za miękkie jak dla mnie
widoczność poprawna, do tyłu gorzej ale zamontowałem czujniki parkowania i jest ok
wszystko jest na swoim miejscu
to fakt,że przy - 10 już jest kiepsko z grzaniem w leganzie, długo się nagrzewa kabina,natomiast automatyczna klimatyzacja ok
przestrzeni z przodu i tyłu jest bardzo dużo, jest naprawdę wygodnie aczkolwiek ciężko mi się wygodnie usadowić za kierownicą..
wyciszenie kiepskie,jeżeli jadę 90 na godzinę na piątce jest ok ale wystarczy podkręcić obroty powyżej 2.5 tysiąca silnik nieprzyjemnie słychać jest to męczące
koszty nie są wielkie, problem typowy tylne tarcze kotwiczne do tego modelu kosztują 500-600zł jedna strona,warto sprawdzić czy ręczny dobrze trzyma
ogólnie może być, za cenę 5000 tysięcy dostałem duże auto dobrze wyposażone niektóre ceny części śmiesznie niskie,warto szukać wyprzedaży w hurtowniach oryginalnych części
nie działa podgrzewanie foteli,pojawiające się ogniska rdzy ale to chyba zaniedbania poprzedniego właściciela ogólnie leganza dobrze zabezpieczona przed korozją
problem z tarczami kotwicznymi,zapieczone zaciski tył plus standardowo urywające się odpowietrzniki,można kupić regenerowane za ok. 200zł luz na maglownicy, rdzewiejące przewody hamulcowe i paliwowe

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 133KM 98kW [l/100km]

9,7