Ocena kierowcy - Daewoo Lublin II

Adam, 18 lat temu
Silnik 2.5 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 2003
Daewoo Lublin II 2.5 TD 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Mimo tych usterek (wymiana turbo ok 2500zł, naprawa skrzyni biegów 1500) auto jest dosyć dobre. Poprzedni model po dwóch latach nosił wyraźne oznaki użytkowania (rdza, uszkodzony układ kierowniczy), ten nadal wygląda jak nowy. Auto nie jeździ dużo ok 60.000km rocznie, ale zawsze przeładowny, co znacząco wpływa na jego usterki. Przypuszczam, gdyby był użytkowany zgodnie z dopuszczalną ładownością, powyższe usterki pojawiłyby się dużo później. Trwałość auta zależy od jego wykorzystywania.
To jest drugi Lublin, którego mam. Poprzedni to Lublin 2 - sprzedany z przebiegiem 120.000km. Sprzedany z powodu dużej awaryjności (3 X wymiana turbiny, 1X wymiana pompy paliwowej, naprawa skrzyni biegów -auto miało 2 lata i było na gwarancji, której Daewoo nie uznało)
Zrażony do Lublina powiedziałem "nigdy więcej" i pijawił się Lublin 3. Sprzedawca zapewniał, że to inny samochód (kupuję zawsze nowe). Skrzynia w Lublinie 2 uszkodzona przy 100.000km, w Lublinie 3 przy 112.000 (serwis stwierdził ten typ tak ma)
Jedyny plus, Lublin 3 (mam pod plandeką) po dołożeniu 1 pióra może z powodzeniem przewozić ok 3 ton
nie mam zdania, gdyż użytkuje go kierowca, ja sporadycznie - ostatnio na świeta do transportu choink :)
troszkę hałaśliwy przy większych prędkościach
średnio auto zużywa ok 12 litrów (zawsze załadowane 1500 -3000kg)
Nowy jest w chwili obecnej drogi, a używanego bym nie kupił. W serwisie stwierdzono, iż Lublin nie wytrzyma więcej niż 250.000 km, chyba, że wozi powietrze to i przejedzie z 500.000. Standartowe naprawy wg serwisu: 120.000 turbina, skrzynia KIA (taką mam) 200.000, pompa paliwa (mam Bosch- są montowane 2, druga jest włoska i słabsza) 150.000, wymiana wtrysków 200.000.
Lublin 2:sprzedany z przebiegiem 120.000km. Sprzedany z powodu dużej awaryjności (3 X wymiana turbiny, 1X wymiana pompy paliwowej, naprawa skrzyni biegów -auto miało 2 lata i było na gwarancji Lublin 3 : przebieg 112.000 uszkodzony 2 bieg, 115.000 wymiana turbo i naprawa pompy paliwowej, tej zimy 2x świece żarowe i akumulator. Ostatnio stwierdziłem, że na wiosnę czeka mnie wymiana zawieszenia z przodu

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 100KM 74kW [l/100km]

10,8