Ocena kierowcy - Daewoo Lublin II

Silnik 2.5 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Lublin II 2.5 TD 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
wolę lublina niż starego mercedesa z np. z 1994 roku, gdyż cena jest prównywalna z lublinem 1999-2000, a mercedes "kaczka" nie jest wart takich pieniędzy. dlamnie to już złom na kołach.
Uwaga na silniki andorii 2,5 td rok prod. 1999-2001, w środku silnika, jest specjalny czujnik zabezpieczający od oleju, reguluje dawki oleju dostarczane do silnika, czy jakoś tak. Jak padnie, to mamy natychmiastowy wyciek całego oleju i następuje b. szybkie zatarcuie silnika. U mnie tak było, i cały silnik do remontu, zatarciu ulegają wszystkie tłoki i panewki - do szlifowania cały kadłub silnika, itp. koszt ok. 4000,00 zł. Silnik Andorii z turbodoładowaniem, pod wzgledem wytrzymałości są bardzo słabe, i szybko padają. Na tm silniku przekroczenie 150 000 tys. bez rzadnej awarii graniczy z cudem. Po drobnych przeróbkach, z zastosowaniem lepszych podzespołów, można jedździ bez obaw, a i mocy jest trochę więcej. W andrchowie przy produkcji tych silników, ludzie wogóle się nie przykładają do swojej roboty, i to z tąd pewnie ciągłe awariie - takie jest moje zdanie.
Aż boję się myśle kiedy padnie narazie przejechany 120 000, i chodzi bez zarzutu
ok
po wymianie termostatu nadal chodzi bdb.
ok w VW LT 99´ jest głośniej
lublin na kołch 16" 3,5 t. TD zużycie paliwa ma mniejszy niż model 2,9t td na kołach 15" - to dziwne
a niewiem czy kupił bym nowego lublina, chyba że tylko i wyłącznie z silnikiem i skrzynią biegó od IVECO, ale tu trzeba by było dopłacic jekieś 6000,00 do ceny katalogowej, i to daje prawie 100 000,00 za nowego lublina - to kawał grosza. Już taniej wypada chyba Fiat ducato, chciaż też nie jest lepszy .....
akurat mój model jeżeli chodzi o drobiazgi - bardzo się udał. narazie nic nie nawaliło
oj lepij nie mówic już dwa razy musiałem go holowac z trasy fakt ze dopiero po 6 latach odstawił mi takie komedie ale przy przebiegu niecałe 120 000 tys. wydaje się to śmieszne. ja mam problemu z układem paliwa i z silnikiem. jakiś H.....j za przeproszeniem musiał coś sp...... gdy pierwszy raz zajechałem na warsztat usuną pierwszą poważną usterkę.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 100KM 74kW [l/100km]

11,7