Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Hatchback

anty-nexia, 19 lat temu
Silnik 1.5i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Daewoo Nexia Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Całe szczeście, że ten bubel już sprzedałem - i drugie szczęście, że hasło nigdy więcej NEXII się zrealizowało bo tej tandety już nie produkują - zresztą i Daewoo tak naprawdę nie ma.
Głosny i paliwożerczy, przyspieszenia bez rewelacji, częste awarie komputera.
Słabe wybieranie biegów, przełożenia szczególnie 4 i 5 źle dobrane
Tragicznie, zawieszenie tylne praktycznie bez nosności i stabilizacji /3 dorosłe osoby na pokładzie i opony trą o nadkola/. Zawieszenia przednie bardzo nierówne, na dobrej nawierzchni jako tako na nierównej tragedia całość pływa jak balia na morzu
Dobra jak w sedanie
Bieg wsteczny dziwacznie do przodu z boku z przesunięciem pierścienia w górę - Daewoo tak ma ale szanujące się marki nie bo ergonomie słaba - można pomylić wsteczny z jedynką.
Wentyalcja i ogrzewania dobre, latem można jechać z zamkniętymi szybami.
Sedan bez składanych siedzeń mało praktyczny
Bardzo głosny powyżej 100 km/godz
Kupiłem używaną ,ale mało jeżdżoną /12000 km/ tylko do kościoła i z powrotem ale co potem przeżyłem to tylko ja wiem i nikomu nie polecam nawet za małe pieniądze.
Trzeszczace plastki, samorozkładajęce się fotele przednie, awaria podnośnika szyb w lewych drzwiach, awaria zamka centralnego /siłowniki/, awari stacyjki, awaria elektrycznego otwierania klapy bagaznika, awaria elektrycznej anteny radia, awaria dmuchawy powietrza.
Awaria komputera sterowania silnika / 4 razy !!!!!!!!!!!/, awaria zawieszenia przedniego / wymiana wahaczy, sprężyn, teleskopów /6 razy/, awaria pompy paliwa /3 razy/, awaria głowicy - zawieszenie zaworu dolotowego 3-go cylindra, awaria układu wtrysku paliwa - i chyba wystarczy bo wymienili więcej niż połowe samochodu - niestety za moje pieniądze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,7