Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Hatchback

Dolnoślązak, 17 lat temu
Silnik 1.5i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Daewoo Nexia Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Nie jest to szczyt techniki ,ale za tanie pieniądze można mieść dobre auto, jeśli oczywiście ktoś traktuje samochód tylko jako srodek transportu. polecam
nexia 16v silnik troche głośny powyżej 3,5 tys obrotów,ale dosyć mocny i elastyczny jak na 1500cm .przy przebiegu 120 tys praktycznie nic się niewydarzyło,sam zrobiłem ok 50tys km. przy zakupie mi odradzano ale teraz widze że to był trafny wybór.żeby jeszcze troche mniej paliło.
nie było problemów.biegi wchodzą jak w masło
bez zarzutu ,wyczuwa się luzy na końcówkach kier.Przydatne wspomaganie zwłaszcza w mieście opony 185 -dosyć szerokie.
do przodu doskonale ,do tył gorzej z powodu wysokiej półki,dobra widoczność na boki z powodu wąskich słupków.
wszystkie przełączniki w zasięgu ręki ,obsługa prosta i na wyczucie.
mogło by lepiej grzać .ostatnio jeżdziłem ładą samarą ,zimią w krótkich spodenkach, a tu dopiero po kilku km sie rozgrzewa . Za to wydajny wentylator nawiewu.
z przodu nie jast źle przy wzroście 180 cm. gorzej z tył, ale przeważnie jeżdżę sam, duży bagażnik i praktyczny po rozłożeniu tylnych foteli.
tu mogło być lepiej,silnik głośny- to te 16 zaworów ,ale opony też słychać
za dużo pali zwłaszcza w mieście, już nie licze, ale chyba 10l .Na trasie wyszło ok 6,2 jechałem nad morze 500 km. LPG nie uznaje. teraz kupie diesla Myślałem o Toyocie Corolli 1,4 4-D4,zmieniłem zdanie -suzuku SX4 4x4 jest to /tylko 60 tys im nie dam,poczekam na promocje/
auto na dzisiaj jest warte ok 4 tyś zł,za mało,żeby sprzedać chyba jeszcze trochę pojeżdże.
plastyki marnej jakości ale to tylko Daewo
tylko zmieniam olej i filtry,nawet świec nie zmieniłem są oryginalne czeka mnie wymiana końcówek kier. auto tanie w eksploatacji- polecam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,7