Lista ocen Daewoo Nexia Sedan (166) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 224 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RP
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
Samochód nie ma filtra kabinowego, więc parkowanie w maju pod pylącym drzewem jest niewskazane. Może jednak dzięki tego, że filtra nie ma podmuch chłodnego powietrza jest bardzo przyjemny. Może nie w upalnym lipcu, ale w słoneczny dzień w kwietniu i maju nawiew działa jak \"prawie-klimatyzacja\" ;) Mam nadzieję, że po wymianie termostatu będę miał w zimę ogrzewanie, bo do tej pory słabo grzał.
~yacoreq@wp.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Wentylacja i ogrzewanie działają bardzo dobrze. Auto szybko się nagrzewa. Szyby jednak czasem parują, ale to normalne. Denerwuje mnie jednak to, że jesienią do wnętrza auta przedostają się przez wentylację suche liście. Nie ma tym aucie filtru przecwipyłkowego. Nie ma też opcji jednoczesnego nawiewu na szybę i nogi. Poza tym ok.
~Banan
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Zimą ogrzewanie rozkręca się po około 10 minutach, latem nadmuch kieruje na nas powietrze o temperaturze identycznej jak na zewnątrz. W upałach przypomina to strumień powietrza z suszarki! Muszę przyznać że zimą lub podczas deszczu dobrze ustawiony nadmuch nie powoduje parowania szyb.
~kropi@interia.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
To bardzo mocny punkt tego auta, nagrzewa się szybko, łatwo odparować szyby, jeśli ktoś trafi wersję z klimatyzacją to nie musi się obawiać upałów. Nawiew jest skuteczny choć na wyższych biegach dość głośny, ale przy ustawieniu "2" jest OK. "1" mam włączoną na stałe, "2" przy większych upałach.
~myob@yoyo.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Podróżowałem przez Polskę od Tatr po morze zimą i nigdy nie zmarzłem dlatego uważam, że ogrzewanie jest OK. Żona mówie, że to dzięki kożuchowi, który mam zawsze na sobie. Ale sobie ze mnie i z Nelki drwi najpewniej. Parowanie w czasie deszczu też usuwa się szybko. Przyznaję najwyższą notę.
~Grosio
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Ogrzewanie działa świetnie, w zimę jeździłem w bluzie a nieraz nawet w koszulce. Niestety z latem jest gorzej. Gdy samochód długo stoi na słońcu, włączamy chłodne powietrze a leci .. ciepłe. Pewnie dlatego że tak bardzo się nagrzał. Po kilku minutach leci normalnie zimne powietrze :)
~Piotr
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Tu trzeba sobie jasno powiedzieć....lata 80te sie kłaniaja...chcesz wentylacji w upalne dni ...3 lub 4 stopień głosniego nadmuchu wspomagany otwieraniem okien...chyba ze ktoś ma klime...Ogrzewanie...przeciętne na krutkich dystansach...w długiej podróży wystarczające
~Łukasz Ochrytkow - frytas13@wp.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Ze wzgledu na zastosowanie ogromnej chlodnicy silnika praktycznie nie da sie przegrzac co ma duze znaczenie przy dluchich jazdach z duza predkoscia latem. U mnie nawet jeszcze nigdy sie nie wlaczyl wentylator chlodnicy (a dziala:) Do tego wydajne ogrzewanie zima.
~JULO
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Super ogrzewanie, jedyne japończyki mają lepsze. Wentylacja też bardzo dobra, szyba z przodu nie ma prawa sie zaparować. Szybko można też ją odmrozić nawiewem. Natomiast może sie zdarzyć ze tylne okna w drzwiach sie zaparują podczas deszczu, szczególnie jak jedzie kilka osób.
Dziennik kosztów dla Daewoo Nexia Sedan
11,7
9,6
~Tomek
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Nie ma klimy - to jej minus. Spód samochodu nieźle się grzeje w lecie. Blokada skrzyni biegów jest cholernie gorąca po wyjęciu. W kanały wentylacyjne po poprzedniku odziedziczyłem liście... Jak one się tam dostają bez jaj.... Mimo to 4 czemu nie działa? działa! -1 za liście.
Daewoo Nexia Sedan