Lista ocen Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 (174) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 183 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lolo38
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Dużo by pisać. Paliwo : gdy na dworze mamy ciepło to na trasie kolo 7.5 gazu w mieście 10 a gdy na dworze mamy biały puszek to trasa 8.2 zas miasto do 12LPG . Nie robie przeglądów już w serwisie bez obrazy ale czasami wydaje mi się ze wiem więcej na temat mojego samochodu niż Ci " mechanicy" . Jeżlei chodzi o ceny napraw to zaczynając od poczatku : wymiana sprężyn wsumie robiona 2 razy kosztowała 750zł ( zaznaczam ze było to przy przebiegu...
~yacoreq@wp.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Zużycie paliwa pozytywnie mnie zaskoczyło, wberw obiegowym opiniom, że daewoo dużą palą. Nie prawda! Moja nexia w trasie, przy spokojnej jeździe z prędkością 100 - 130 km/h pali 6,4 l/100 km (sprawdzone kilka razy na odcinku testowym 365 km, na trasie Wrocław - Tarnów). W mieście zaś 9,6 l/100 km (Wrocław). Pokażcie mi auto z silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 l, które pali mniej? Mimo wszystko zastanawiam się nad gazem, bo jeżdżę dosyć...
~JULO
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Przerobiłem je na gaz i nie wiem co to tankowanie. ok 8L gazu po mieście. Względnie wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy. Można zejść niżej ze spalaniem ale żwawy silnik zachęca do wyprzedania i wkręcania na obroty. Jeżdze nim juz 9 lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. 140tys. przebieg. - jedyna poważna naprawa to wymiana uszczelki pod głowicą. Gaz i ostra jazda zrobiła swoje. Silnik nadal żwawy, nic mu nie dolega.
~zieloy
Sedan 1.5i 75KM 55kW
moja nexia jak kupiłem ją za grosze miała gaz, po warszawie przy całkiem ostrej jeździe bierze go 10l/100km, benzynki 9l/100km przy tej pojemności i przebiegu to wynik niezły nawet, ale naprawy to nie wieem co to jest po za pierdołami które tańsze były niż do poloneza typu świece, kable zapł. czy tłumik 96zl oryginał korea to nic nie robiłem poważnego.Auto przeekonomiczne a mam porównanie i wiem co mówie
~myob@yoyo.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
9 l/100 km w mieście a na trasie 6-7,5 /100 km. Jak chcecie ruszać z piskiem spod świateł i grzać 160 km/h autostradą (więcej Nexia nie chciała) to nie narzekajcie pod saturatorem z wachą. Jak chcecie zaoszczędzić to sprzedajcie sasmochód (Nexię) i kupie malucha - przy dobrze wyregulowanym gaźniku i dużej dozie szczęścia (jak odpali) to spali 5 l/100 km. Maksymalna nota.
~KrzysiekXF
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Pod względem utrzymania samochód jest w czołówce.Niska cena zakupu,częsci zamiennych ( nawet oryginalnhych! ) oraz mało skomplikowanych napraw idą w parze z niezawodnością tego samochodu.Do tego należy dodać małe zapotrzebowanie na paliwo i przyjazne nastawienie do LPG. Kto chce tani dobry samochód niech szuka Nexii w dobrym stanie.
~marcin.adamczyk@vp.pl
Sedan 1.5i 75KM 55kW
po zamontowaniu inst. gazowej pali się lampka wtrysku paliwa. Pali 10 litrów gazu. Muszę zrobić przegląd instalacji gazowej, wymienić filtr gazu. Zlikwidować u gazownika palenie sie lampki wtrysku. Spodziewam sie spadku zużycia paliwa. Nalezy pamietać, że to jest silnik na benzynę i należy od czasu do czasu jeździć na benzynie, wymieniać filtr paliwa...
~Kaly
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Uwazam swoj samochod za bardzo ekonomiczny. Silnik nie zuzywa duzo paliwa jesli sie z nim spokojnie obchodzimy - z reszta na szybka jazde nie pozwala za bardzo wspomniane zawieszenie.... Ceny czesci sa naprawde tanie - wiele czesci pasuje od ostatniego Opla Kadeta i pierwszej generacji Astry. Z tej kategorii jestem naprawde zadowolony.
~EMCE
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Silnik piłowany potrafi zezrec ponad 10 litrow ale traktowany nalezycie odwdziecza sie dosc niskim spalaniem. mam ten samochod ponad 10 lat i nie liczac rzeczy oczywistych jak np klocki czy plyny nie bylo w nim NIC naprawiane!!!!!!!!!!! tylko zaciski w silniku 8v moga sie zapiec ale wyczyszczenie tulejek starcza
~Banan
Sedan 1.5i 75KM 55kW
Nexia pali jak głupia!Im starsza tym gorzej, gdy zepsuła się sonda Lambda to spalanie podskoczyło do 25l/100km!!Jak już pisałem ceny napraw są niewielkie a i sporo drobnych rzeczy można zrobić samemu(wymiana zamków, żarówki,zmiana oleju i filtrów, zmiana sprężyn w bagażniku, naprawa wycieraczek itp.)
Daewoo Nexia Sedan