Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Hatchback

gw82, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1998
Daewoo Nubira I Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : niesamowite jaka jest jakosc blach powloki lakierniczej i zabezpieczenia antykorozyjnego
takie auto za takie pieniadze bajka 12 letnie auto i sladu korozji na karoseri to nie golf 3 silnik dynamiczny i bezawaryjny czesci i naprawy za niewielkie pieniadze oczywiscie przy minimum obslugi troche troski i autko potrafi sie odwdzieczyc
skrzynia pracuje troche ciezko i malo precyzyjnie ja mam problemy z wstecznym ale przy delikatnym operowaniu lewarkiem nie ma zle
fajny do spokojnej jazdy po miescie do rajdow sie nie nadaje jest za miekki
super w kazda strone tylko lusterka ciut za male
jak na auto tej klasy i za te pieniadze nie ma sie do czego przyczepic
radzi sobie dobrze w zimie w porownaniu np do fiata sieny czy skody fabii znacznie lepsze tylko wentylator na 4 przelozeniu strasznie chalasuje
mam dwojke dzieci i miescimy sie w nubirze bez problemow to bardzo obszerny i wygodny samochod
moj egzemplarz jest w miare cichy odglosy silnika dostaja sie do wnetrza dopiero przy wysokich obrotach zawieszenie pracuje cicho wiadomo na wybojach kazde auto chalasuje
1.6 16v 106 konikow wiadomo moc nie bierze sie z niczego jednak spalanie pmiedzy 8 a 9.5 litra w cyklu mieszanym i w gorach to niezbyt wiele jak na taki zwawy silniczek nie mowie tu o staniu w korkach bo wtedy potrafi zjesc
bez porownania za zaden inny samochod nie zaplacimy tak malo ja np za swoj z 1998r dalem mniej wiecej tyle ile za golfa3 z 1994 a mnie nic nie skrzypi i nie kwitnie na blotnikach a i z tylu moge nogi wyciagnac nie kopiac po oparciach foteli przedemna
do autka w sumie nie mozna sie przyczepic migajace podswietlenie tablicy czy zacinajacy sie centralny to niewiele w autku kyore ma juz 12 lat
nubira jeszcze mnie nie zawiodla wymiana koncowek drazkow kierowniczych czy tulei na wachaczach to raczej skutek naszych super drog najpowazniejsza awaria jaka dotknela moj egzemplarz byjo urwanie die tlumika srodkowego tuz za kryza za katalizatorem na szczescie wydech jest zrobiony z normalnych materialow a nie jakichs kwaso czy zaroodpornych i zwykla spawarka zalatwila problem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

8,3